Mam bardzo głupie zadanie i bardzo prosze o pomoc musze napisać opowiadanie na temat znacznie trudniej jest osądzić siebie samego niż bliźniego jeśli potrafisz siebie osądzić jesteś mądry błagam nie z Googli bo już napisałam i dostałam1!!!

2

Odpowiedzi

2009-10-31T17:59:01+01:00
Trudniej jest osądzić siebie samego, gdyż większość z nas uważa siebie za kogoś "doskonałego", są tak zaślepieni, że nie widzą własnych wad. sA narystyczni. Czasem też jest tak, że człowiek widzi własne wady, ale próbuje siebie idealizować, bo chce być o wiele lepszym, anieżeli jest. Łatwiej nam jest osądzać kogoś innego, ponieważ to nas nie zaboli, jeśli komuś ubliżymi, czasami mamy satysfakcję z tego, że nie mamy najgorzej. Tak jak powiedział kiedyś Sofokles, że nie jest najmądrzejszym człowiekiem na ziemii, bo nikt nim nie jest, ale jest na tyle mądrym, żeby przyznać się do własnych wad. Mało jest takich ludzi.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-31T19:26:43+01:00
Myślę, że osądzanie siebie jest znacznie trudniejsze ponieważ w większości przypadków staramy się nie dostrzegać własnych wad. Każdemu wydaje się, że jest najmądrzejszy, najpiękniejszy i w ogóle super jednak gdy przyjdzie mu się zmierzyć z prawdą to za nic nie chce jej przyjąć do wiadomości. Niektóre osoby krytykują innych ponieważ chcą ukryć własne kompleksy lub poprawić mniemanie o sobie. Nikt nie mówi sobie "dobra to zrobiłem źle, jestem chamem, prostakiem". Przecież nikt nie lubi być krytykowany lub stawiany do pionu. Każdy chce być najlepszy.
1 5 1