1 . Napisz list do Tomka Sawyera w którym, zaproponujesz mu przyjaźń
2 . Napisz list informujący Tomka Sawyera o tym , że niestety nie możesz być jego przyjacielem . Podaj w nim przyczyny swojej decyzji

Można sobie wybrać , proszę o napisanie dużo tego czyli 2 strony normalne w zeszycie za to 20 punktów ! POMOCY !!! mam to na jutro !!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T14:58:43+02:00
~~~~~~~~~~~~~~~~~Drogi Tomku!~~~~~~~~~~~~~Warszawa, 30.03.10
~~~Na początku tego listu chciałabym Cię gorąco pozdrowić i zapytać, co u Ciebie słychać.
~~~Piszę do Ciebie ten list, ponieważ mam dla Ciebie propozycję o zawarciu przyjaźni. Myślę, że odpowiesz na to pytanie i pozostaniemy przyjaciółmi. Lektura, którą napisał Mark Twain właśnie o Tobie jest tak ciekawa, że wciągnęła mnie po przeczytaniu początku i przeczytałam ją już dwa razy, ale w najbliższym czasie postanowiłam ją jeszcze raz przeczytać. Najbardziej podobały mi się dwa roździały. Pierwszy o "Kocie i Mordercy cierpień", a drugi o "Poszukiwaniu ukrytego skarbu". Pierwszy roździał rozbawił mnie do łez, ponieważ gdy twoja opiekunka zauważyła, że chodzisz przygnębiający, postanowiła wyleczyć Cię swoimi domowymi lekarstwami. Gdy Ci je podała, Ty zamiast je wypić podałeć lekarstwo kotu, który przechodził przez pokój. Zwierzę zaczęło chodzić jak pijane i zaczęło się przewracać na boki. Ciocia widząc sytuację kota zauważyła, że się pierwszy raz od bardzo długo uśmiechnąłeś i zadowaliła się, że Ci pomogła. W tym drugim było już znaczniej znaczniej przerażająco, gdyż postanowiłeś wraz z Huckiem Finnem wybrać się o północy w poszukiwaniu skarbów. Jeszcze raz zadaję Ci pytanie, abyśmy zostali przyjaciółmi. Myślę, że nie zrobisz mi tej przykrości.
~~~Na tym kończę ten list. Czekam na Twój. Myślę, że mnie nie zawiedziesz.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Ewelina
P.S. Pozdrów swoich przyjaciół, a w szczególności Becky.

Chyba może być ten list.
41 4 41
Droga Przyjaciółko!

Na wstępie mojego listu pozdrawiam Cię serdecznie. Kilka dni temu skończyłam lekturę powieści Marka Twaina: „Przygody Tomka Sawyera”, do której przeczytania chciałabym Cię zachęcić.

„Przygody Tomka Sawyera” to świetna opowieść o dziesięcioletnim chłopcu, wychowywanym po śmierci rodziców przez ciotkę, która stara się, aby wyrósł on na prawego i dobrego człowieka. Tomek jednak jest łobuzem, marzącym o wspaniałych przygodach i zastaniu prawdziwym bohaterem. Malec jest ciekawy