Odpowiedzi

2010-04-01T15:58:22+02:00
Czy książka Kamienie na szaniec pogłębiła twoją wiedzę o epoce?

---Uważam, że książka Kamienie na szaniec pogłębiła moją wiedzę o epoce. Postaram się to udowodnić poniższymi argumentami.

---Po pierwsze akcja toczy się podczas drugiej wojny światowej, więc od razu poznajemy datę tego smutnego wydarzenia. Łatwo będzie ją zapamiętać, ponieważ wydarzenia o których czytamy w książce, utkwią nam w pamięci tak samo jak i data. Wiedza ta przyda się na różnych sprawdzianach w przyszłości. Po drugie dowiadujemy się co działo się podczas drugiej wojny światowej. Pogłębiamy naszą wiedzę na temat działań młodych partyzantów podczas wojny. Poznajemy cały pamiętnik z życia kilku młodych ludzi, a zatem krok po kroku dowiadujemy się o ich działaniach. Kolejnym moim argumentem jest to, że czytając książki łatwiej przyswajamy wiedzę. Kiedy czytamy, lub uczymy się z podręcznika czy zeszytu, wiedzę tą zapamiętujemy dopiero po kilkudniowym utrwaleniu. Stwierdzam zatem, że jeżeli czytam książki historyczne, lepiej zapamiętujemy różne wydarzenia.

---Na podstawie przywołanych powyżej argumentów myślę, że uzasadniłam słuszność swojego stanowiska w wiedzy o epoce z książki "Kamienie na Szaniec".

SERDECZNIE POZDRAWIAM

Poroszę o najlepszą
2 3 2