Odpowiedzi

2010-03-29T17:28:59+02:00
Proszę o uwagę!
Na dziś przygotowałam przemówienie na temat "Lepiej pracować dla innych, czy dla siebie?"jest ono krótkie, ale proszę uważnie posłuchać." Oczywiście, że dla siebie. nie będę na nikogo pracował" mówi to wielu z nas. Ja też uważam, że powinniśmy pracować na siebie, ale jeżeli nasze dochody przekraczają nasze wymagania, zróbmy komuś prezent, oddajmy pieniądze na UNICEF czy inne akcje. Jeżeli będziemy często wypowiadać to zdanie to kiedyś też zachorujemy i wtedy Ci chorzy, którzy wyzdrowieją nie pomogą nam, bo powiedzą "On był według mnie obojętny, nie pomógł mi, ale pomogli mi inni o dobrym sercu. Ja jemy też nie pomogę" i jest to słuszne. Kończę już moje krótkie przemówienie. Dziękuję za uwagę.
19 4 19
2010-03-29T17:30:48+02:00
Drodzy zebrani!
Chciałabym zabrać głos w kontekście tego, czy lepiej pracować dla innych czy dla siebie. Moim skromnym zdaniem lepiej jest pracować dla innych. Swoje zdanie postaram się poprzeć ciekawymi argumentami.
Praca dla innych jest bardzo ciekawa bo zawsze ktoś od nas czegoś oczekuje i nie mówię, że jest to presja np pracodawcy. Weźmy pod uwagę np wolontariuszy w hospicjach. Nikt im za to nie płaci, ale czują, że robią coś dobrego, że pomagają innym i to jest właśnie ich praca. Poświęcają się by ktoś mógł spokojnie spać. Dzięki temu ludzie mają zaufanie. Poza tym każdy z nas dla kogoś pracuje nie tylko dla szefa ale też dla firmy w której jesteśmy zatrudnieni. Ciężko przez lata pracujemy na jej markę, renomę i ważność w środowisku, w którym się specjalizuje. Nauczyciele pracują dla dzieci i młodzieży bo jakby ich nie było - nie mieliby na chleb. Też im pomagają bo tak jakby przygotowują ich do życia. Księża pracują i pomagają swoim wiernym. W dawnych czasach lokaje i pokojówki pracowali na swoich panów i gdzie nie gdzie tak jest do dziś. Każda praca jest cenna i ważna. Nie tylko za to, że nam płacą ale też dlatego, że robimy to z myślą o innych.
Dziękuję za uwagę.
20 1 20