Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, złotą myślą zaczerpniętą z ''Małego Księcia '' :

a)''Wśród ludzi jest się także samotnym''
b)''Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez''

Dokonaj wyboru i napisz rozprawkę

Bardzo proszę o pomoc .!
Wybiorę najlepszą prace .!

1

Odpowiedzi

2009-10-31T19:05:07+01:00
A) Zgadzam się ze stwierdzeniem zaczerpniętym z 'Małego księcia' że 'wśród ludzi jest się także samotnym'
Ludzie w dzisiejszych czasach próbują być nowocześni, Idą za najnowszymi wynalazkami kultury i pogrążają się w nich. Przez co maja dużo mniej czasu dla znajomych, przyjaciół czy rodziny. Media całkowicie zastępują bliskich ludzi, przez co oni czuja sie samotni. Taka sytuacja jest bardzo negatywna, według mnie ludzie powinni oderwać się od komputera czy telewizji i poświecać więcej czasu osobą ważnym. Nie można zamykać się w swoim świecie, należy się otworzyć na ludzi którzy tego potrzebują, przez częste przesiadywanie przed komputerem lub telewizja nie tylko możemy się uzależnić ale także stracić przyjaciół.
Można się czuć także samotnym gdy społeczeństwo nie akceptuję danej osoby np. tylko dlatego że należy do jakiejś grupy młodzieżowej, inaczej się ubiera, słucha innej muzyki lub należy do innej kultury. Ludzie bardzo często nie tolerują takich ludzi, a oni czują się dyskryminowani. Często przez takie sytuacje dochodzi do nieszczęść np. do samobójstw.
Myślę że samotność najbardziej odczuwają dzieci z domów dziecka, są one u innych ludzi skreślane już na starcie. Nie wielu z nich udaje się to przetrwać i stać się 'kimś' .
Takim dzieciom brakuje szczególnie miłości, opiekunowie nie potrafią zatroszczyć się idealnie o każde dziecko z osobna. Życie jest dla nich bardzo ciężkie i nie zawsze potrafią sobie z nim poradzić.
Z przedstawionych powyżej argumentów wynika, że można być samotnym wśród ludzi. Jest to bardzo przykre, ale niestety, prawdziwe.