Odpowiedzi

2010-03-29T19:46:10+02:00
Według mnie Powstanie Warszawskie było pozytywnym przejawem walki z nieprzyjacielem.
Pokazało ono ,że polacy sa waleczni,mężni ,patriotyczni.
Powstanie pokazało iż polska nie odda kraju agresorowi ,,za darmo,,.
Polacy kochają swój kraj i oddadza życie za niego.. to chyba najtrafniejsze podsumowanie powstania..
Powstanie miało również realną korzyśc w postaci tego iż w ciągu kilkunastu dni skupiało duże siły nieprzyjaciela na określonym terenie , co dawało pole do manewru m.in. na wschodzie do rozprawienia się z nieprzyjacielem ..
Proszę o najj :))
1 5 1
2010-03-29T20:20:25+02:00
--- Uważam, że powstanie warszawskie powinno wybuchnąć, ale nie musiało. Postaram udowodnić moje zdanie następującymi argumentami.

--- Po pierwsze powstanie warszawskie dało nadzieję Polakom na wydostanie się spod okupacji niemieckiej. Polacy podjęli próbę. Niestety powstanie upadło. Jednakże nasi rodacy udowodnili, że będą walczyć o wolność swojej ojczyzny bez względu na wszelkie konsekwencje, a nawet śmierć. Powstanie warszawskie przyniosło wiele strat. W ogromnym cierpieniu zginęło bardzo dużo ludzi, a później Hitler wydał rozkaz zrównania Warszawy z ziemią. Ucierpiały na tym różne zabytki.

--- Na podstawie przywołanych argumentów myślę, że udowodniłam, że powstanie wzbudza kontrowersje. Z jednej strony dało nadzieję Polakom, a z drugiej Polska poniosła ogromne straty.