Odpowiedzi

2009-10-31T19:17:55+01:00
"Każdy jest kowalem własnego losu"

Wydaje mi się, że w tym przysłowiu jest wiele prawdy, ponieważ mamy możliwość wyboru drogi, którą chcemy dążyć i w każdej chwili możemy ją zmienić.
Z drugiej strony to przyslowie nie zawsze sie sprawdza, ponieważ jest wiele rzeczy których zmienić nie potrafimy, których zmienić się nie da.
Uważam że zdanie "Każdy jest kowalem własnego losu" odnosi sie także do samokształcenia. Przykładem takiego dążenia do zdobywania wiedzy jest Ania Shirley, bohaterka powieście L.M. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza". Dziewczyna była bardzo ambitna. Pragnęła zdobywac wiedze. Konkurowała z Gilbertem, chciała być we wszystkim od niego lepsza. Później ta konkurencja przerodziła się w przyjaźń. Ania ucząc sie dostała się na wymarzony uniwersytet, otrzymała stypendium. Wciąż jednak dokształcała się, zajmowała pierwsze miejsca w szkole i zdobyła upragniony zawód.
Jest przykładem na to, że ciężką pracą i chęcią można uzyskać obrany przez nas cel.
6 4 6
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-31T19:20:02+01:00
Myślę, że każdy jest kowalem swego losu i to od niego zalezy właśnie co z tego żelaza wykuje jak wykorzysta swoje życie. W pierwszej chwili przychodzi mi do głowy niezwykle mądra sentencja "Człowiek jest istotą, której sposób istnienia jest kwestią otwartej decyzji, kim chce być i kim chce się stać". Całkowicie zgadzam się z tą myślą, bowiem od nas zależy, kim staniemy się w przyszłości, jak pokierujemy naszym życiem, gdzie wyznaczymy sobie cel lotu naszego meteora bytu, przez jakie galaktyki zdarzeń przelecimy, by dotrzeć do kresu naszej życiowej wędrówki, by spaść na jakąś planetę - jak to napisał w jednym ze swoich wierszy Józef Czechowicz - "Żyjesz i jesteś meteorem...".
To co robimy w naszym życiu nieodłącznie wiąże sie z nasza wolnością wyboru.
6 3 6