Odpowiedzi

2010-03-29T18:20:42+02:00
Droga Mario!
Ostatnio na polskim pani zadała nam lekturę na ferie pt. "Tajemniczy ogród". Piszę do Ciebie ten list, ponieważ chciałabym Ci opowiedzieć coś o tej niesamowitej książce.
Jest to historia o małej dziewczynce, niekochanej przez rodziców. Jest samotna i nie ma przyjaciół. W końcu z powodu katastrofy i śmierci rodziny, zamieszkuje u swego wuja. Pewnego dnia spacerując znalazła piękny ogród, gdzie posadziła mnóstwo pięknych kwiatków.Zyskała też nowych przyjaciół, którzy pomogli jej pielęgnować ten mały skrawek ziemi. Po przeczytaniu zakończenia, chciałam aby ta historia trwała dalej. Była niesamowita i bardzo wzruszająca, powinni pisać więcej takich opowiadań. Ta książka jest nie tylko mądra i pouczająca, ale pokazuje nam także świat widziany przez bezbronne i nieco kapryśne dziecko. Niezrozumiana przez otaczających ją ludzi, stała się nieznośna i strasznie wymagająca. Na początku, kiedy przeczytałam krótki fragment o tej dziewczynce myślałam, że to dziecko to prawdziwy mały potworek ;).Ale nie trzeba określać ludzi po pozorach i to prawda. Jestem szczęśliwa, że zakończenie tej historii zmusza nas do różnych przemyśleń nie tylko na temat niekochanych i smutnych dzieci, ale też odtwarza nam tak jak w filmie piękne chwile i naprawdę tajemnicze okoliczności.
Bardzo gorąco polecam tę lekturę. Jest niesamowita i myślę, że Ty też ją tak ocenisz

PODPIS
46 4 46
troche za dlugi ale jest giy
git
Fajny list ale mam jedną uwagę. Jest napisany w 2 czasach terażniejszym i przem i przeszłym.
* terażniejszym i przeszłym,a powinno się pisać tylko w jednym,wybranym czasie.
2010-03-29T18:21:01+02:00
W prawym rogu: Warszawa, 29 marca 2010r.

Witaj Marto!

--- Bardzo Cię przepraszam, że tak długo do Ciebie nie pisałam. Nie starczyło mi czasu, ponieważ ostatnio miałam bardzo dużo przeróżnych sprawdzianów i kartkówek.

--- Niedawno na lekcji języka polskiego omawialiśmy lekturę "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett. Powieść ta bardzo mi się spodobała. Lubię książki, w których jest mowa o metamorfozach. Główna bohaterka zmieniła się na lepsze. W książce było pokazane, jak się przemienia wewnętrznie i jak oddziałuje na nią przyroda. Na początku Mary była brzydka i wychudzona. Zmieniła się. Dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu (między innymi w tytułowym "Tajemniczym Ogrodzie") wypiękniała i przybrała na wadze. Myślę, że Tobie też by ci się spodobała. Musisz koniecznie przeczytać tą książkę i opowiedzieć mi o swoich wrażeniach.

--- A co u Ciebie? Jak Ci "idzie" w szkole. Czekam na Twoją odpowiedź (oczywiście z opisem wrażeń po przeczytaniu książki).

Pozdrawiam serdecznie

[Twoje imię]
26 3 26