Napisz opowiadanie o święcie czekolady .czyli trzeba napisać co się tam znajdowało miejscowosć (Przemyśl).Bardzo prosze o podkreślenie Wstępu rozwinięcia i zakończenia

20 pkt za zadanie !! bardzo proszę o szybkie rozwiązanie !;)

1

Odpowiedzi

2010-03-29T23:44:31+02:00
Pełen strachu biegałem w tę i we w tę. W ustach miałem smak krwi i czekolady – jeden równie nienawistny, jak drugi.”

Herman Hesse „Wilk stepowy”

Wilkołaki znane były pod różnymi nazwami – zmiennokształtni, sukuby, demony… albo loup garoux. Mity o nich zaczęły powstawać już z chwilą narodzin cywilizacji. Opowieści o wilkołakach i zmiennokształtnych towarzyszyły historiom o zaginięciach, morderstwach, przemocy i śmierci. „Wyrażają one strach przed nieznanym.” – opowiada reżyser, Katja von Garnier. „Albo mówią o czymś więcej – o strachu przed nieznanym, które żyje pośród tego, co nam znane. O ukrytym drapieżcy żyjącym pośród ludzi, o zwierzęciu ukrytym w człowieku.”

„Wydaje mi się, że wszyscy są nimi zafascynowani.” – mówi jeden z aktorów, Bryan Dick. „Chyba nie ma na świecie osoby, która nigdy nie oglądała filmu o wilkołakach, albo nie interesowała się historiami o zmiennokształtnych i opowieściami o nocnym świecie. To przemawia do ludzi i jest bardzo seksowne.”

„Jeśli prześledzić większość mitów, zwłaszcza tych, które uważamy za horrory – o wilkołakach, wampirach – to wyrażają one myśl, że właściwie wszyscy mamy w sobie jakiegoś potwora, coś, co nie pasuje do cywilizowanego świata.” – dodaje Hugh Dancy.

Fabuła „Krew jak czekolada” bazuje na tym pomyśle przedstawiając go poprzez historię miłosną. „Tak naprawdę chodzi o tych ludzi, którzy próbują się dopasować do współczesnego, cywilizowanego świata i przetrwać w nim.” – opowiada Agnes Bruckner. „Mam nadzieję, że nie zepsuliśmy tych dawnych mitów. My tylko nieco je zmieniliśmy i pokazaliśmy w nowy sposób.”

Bruckner gra w filmie Vivian Gandillon, zdecydowaną młodą kobietę, która, jak mówi aktorka: „pochodzi z długiej linii przywódców”. „Jej grupa ma wobec niej plany, ale jej krew buntuje się, mówi, żeby nie szła tą drogą. Ona żyje pośród nich dla bezpieczeństwa i dlatego, że przygarnęli ją po tym, jak wymordowano jej rodzinę, ale tak naprawdę nie jest jedną z nich.”

Tej grupie loup garoux przewodzi Gabriel. Będąc na skraju wyginięcia, wilkołaki muszą trzymać się razem i starać się, aby ludzie ich nie odkryli. „Gabriel dba o to, żeby mogli przetrwać i żeby grupa trzymała się razem.” – opowiada producent, Hawk Koch. „On widział, co stało się z tymi, którzy zostali wykryci - jak rodzice Vivian, gdy po przeniesieniu się do Kolorado zostali odnalezieni i zamordowani przez ludzi, którzy odkryli ich tożsamość. Gabriel zrobi wszystko co w jego mocy, żeby zapewnić przetrwanie grupie loup garoux żyjących w Rumunii.”

Vivian ma zostać zaślubiona Gabrielowi, kiedy ten zauważa, jak bardzo ona chce odłączyć się od grupy. „Ona nie jest jedną z nich.” – mówi Oliver Martinez. „Nasza grupa ją wychowała, ale ona do nas tak naprawdę nie należy. Ona uważa, że nie należy do żadnej grupy społecznej. Jest wolna. Gabriel wie, że jeśli Vivian odejdzie, to będzie początek końca. Zacznie się anarchia, a jej postępowanie stanie się przykładem, który zagrozi jedności utrzymującej ich przy życiu.”