Odpowiedzi

2010-03-29T19:31:32+02:00
''Zemsta"
Zaraz miał zadzwonić dzwonek na lekcję, ale nauczyciela jeszcze nie było. Tomek Wilmowski pocieszał swych kolegów mówiąc, że może Krasawcew nie przyjdzie, bo gospodyni zamknęła go wychodząc na zakupy. Profesor był zagorzałym zwolennikiem carskiej Rosji i wypełniał rozkazy dyrektora szkoły, który chciał, aby chłopcy nie mówili wogóle po polsku i byli oddani Rosjanom.
Nadzieje uczniów okazały się płonne, gdyż w tej chwili Jurek Tymowski dał znak, że Piła nadchodzi. Nauczyciel wszedł do klasy , usiadł przy biurku i zaczął szukać okularów i notesu . Znalazł tylko notes i rozpoczął odpytywać chłopców, pod koniec lekcji postanowił spytać się przyjaciela Tomka Jurka Tymowskiego . Nagle stało się coś dziwnego, zamiast JUrka do odpowiedzi poszedł Wilmowski, który był doskonałym geografem. Odpowiedział płynnie na wszystkie pytania zadziwiając profesora Krasawcewa . Kiedy już odchodził od biurka nauczyciela jeden z chłopców Pawluk krzyknął profesorowi, że to nie jest Jurek lecz Tomek. Wilmowski tłumaczył się tym, że bardzo chciał odpowiadać i Piła dał mu spokój. Zadzwonił dzwonek i Tymowski był bezpieczny. Klasa chciał pobic prymusa Pawluka za to co zrobił ale Tomek nie pozwolił im mówiąc że, załatwi to sam. Następną lekcją była historia, na którą przyszedł inspektor . Jasne było, że nauczyciel wybierze Pawluka do odpowiedzi, więc Tomek wpuścił za koszulę prymusa żuka wiedząc , że boi się on owadów.
Chłopak wystraszył się zwierzątka i uderzył nim w inspektora, nauczyciel udzielił nagany Pawlukowi. Na przerwie Wilmowskiego otoczyli koledzy gratulując świetnego pomysłu. Po skończeniu lekcji Tomek i Jurek razem wyszli ze szkoły.

MAM NADZIEJĘ, ŻE DOBRZE NAPISAŁAM . NIE WIEDZIAŁAM CZY MAM PISAĆ DIALOGI.