Znajdź w internecie lub innych źródłach 5 zadań na upływ czasu ( czyli dni , miesięcy ) i 2 zadania na upływ godzin.
:) Ja nie mogę ich znaleźć : / Może wy macie w swoich jakiś książkach ? Tylko, zeby były na poziomie 6 klasy :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T10:13:51+02:00
Pewną pracę jeden robotnik wykona w ciągu 12 dni, drugi tę samą pracę wykona w ciągu 9 dni, a trzeci - w ciągu 18 dni. W jakim czasie wykonają robotnicy tę pracę, gdy będą pracowali razem?


Która jest godzina? zapytał ktoś Pitagorasa. Pozostało jeszcze z doby dwie trzecie tego, co już upłynęło odpowiedział filozof. Która była godzina?


Zając biegnie 35 razy szybciej niż żółw, który na przebycie trasy wyścigu potrzebuje 2 godziny i 20 minut. Ile minut wcześniej musi wystartować żółw, aby obaj przybiegli do mety razem?

Jeden kran napełnia basen w ciągu 2 godzin, a drugi w ciągu 6 godzin. W ciągu ilu godzin napełni się basen, jeżeli będą odkręcone obydwa krany?Pewien młodzieniec zgodził się pracować przez okres roku w gospodarstwie. W umowie uzgodniono, że za ten okres otrzyma wynagrodzenie w postaci ubrania i 17 florenów. Po siedmiu miesiącach zbyt ciężkiej pracy zdecydował się odejść z gospodarstwa. Przy rozliczeniu otrzymał ubranie i 2 floreny. Ile florenw kosztowało ubranie?


Pewien znany matematyk żył w XIX wieku. Tuż przed śmiercią stwierdził: Kiedyś miałem x lat w x2 roku. W którym roku urodził się ów matematyk?


Zapas żywności wystarczy dla pewnej liczby osób na 40 dni. Gdyby było o 8 osób mniej, to ten zapas wystarczyłby na 50 dni. Ile było osób?Jeśli chcesz więcej zadań znajdziesz je tu :http://www.math.edu.pl/zbior-zadan.php?dzial=rozne&str=4