Odpowiedzi

2010-03-29T20:10:50+02:00
Smok – fikcyjne stworzenie, najczęściej rodzaj olbrzymiego, latającego gada. Występuje w licznych mitach i legendach oraz w literaturze i filmach. Według wielu mitów smoki obdarzone były dużą inteligencją, potrafiły posługiwać się magią, znały ludzką mowę, a także ziały ogniem. Poza tym posiadały lub strzegły rozmaitych skarbów.
Różne zwierzęta podobne do smoków występowały w mitologiach wielu kultur. Smoki są istotami reprezentującymi siły natury i cztery żywioły, zwłaszcza zaś ogień i powietrze. Smok był też często używany w roli symbolicznej.
Smoki z legend kontynentu europejskiego, dominują we współczesnej konwencji fantasy. Zgodnie z pierwowzorami mają zwykle wygląd wielkiej jaszczurki czy dinozaura, posiadają skrzydła, nierzadko maja kilka głów, potrafią zionąć ogniem. Jako symbol pojawiają się między innymi w Imperium Rzymskim. Zasadniczo utożsamiano je ze złem, chorobą lub wojną; w tradycji chrześcijańskiej smok pojawia się jako symbol Szatana. W chrześcijańskich legendach europejskich motyw smoka wiąże sie z postacią Św. Jerzego. Smoki pojawiają się w średniowiecznych eposach (np. o Tristanie i Izoldzie).
2 5 2
2010-03-29T20:20:17+02:00
Smok jest bardzo duży ma dużą, długą szyję i jest bardzo grożny.
Ma skrzydła ogromne i zionie ogniem.Krew smoka jest pardzo dobra na choroby różnego rodzaju.Można się kąpać w krwii smoka(NA SERIO) aby już nigdy nie chorować i żyć długo.
Mój wujek kąpał się w krwii smoka (na seio)

To się nie liczy tylko ci się coś spytam?
Grasz w metina2?
Jak grasz to który masz lvl i na jakim servie?
Jak nie grasz to zagraj na servie onyks!
Czekam jak odpiszesz!
2 4 2