Odpowiedzi

2010-03-29T21:52:24+02:00
No to tak

a) wodne np. kaczka, kormoran lądowe np. struś, czy wróbel

b) drapieżne np. orzeł przedni, roślinożerne np. gęś, szpak

c) gniazdowniki np. gołąb gniazdowniki niewłaściwe np. orzeł


Mam nadzieje że wszystko jest dobrze ;P
11 4 11
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T21:54:12+02:00
Podział zwierząt na kategorie pod względem pobieranego pokarmu nie jest łatwy. Zwierzęta dzielimy na Autotrofy(samożywne)
i Heterotrofy(cudzożywne). Lecz uznano to za zbyt mało
dokładne i dlatego w obecnym podziale uwzględnia się charakter i wielkość cząstek pobieranego Pokarmu oraz główne sposoby jego zdobywania . Zgodnie z tym podziałem mamy nieliczną grupę zwierząt odżywiających się roztworem prostych związków pobieranych przez zewnętrzną powierzchnię ciała( są to
Np. tasiemce niemające przewodu pokarmowego) oraz grupę zwierząt wyposażonych w złożone struktury służące do chwytania i dalszej obróbki pokarmu. W jej obrębie wyróżnia się wiele dalszych grup. Jednak przy takim podziale zwierzęta odżywiające się pokarmem pochodzenia roślinnego znajdą się zarówno w grupie filtratorów(pobierających plankton roślinny), jak i w grupie ssących pokarmy płynne(Np. mszyce), a także w grupie zwierząt zgryzających całe rośliny lub tylko ich części czyli tradycyjni roślinożercy. Oprócz nich do zwierząt wykorzystujących w procesie odżywiania specjalne struktury zaliczamy: zwierzęta filtrujące, pobierające pokarm płynny, drapieżniki i pasożyty. Oddzielną grupę tworzą saprofagi zjadające martwe cząstki organiczne lub kał.
Nie wiem czy pomoże ale tyle mam ... tylko że tyczy się to ogólnie zwierząt ... pozdrawiam
9 3 9