Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T20:34:49+02:00
Łukasza

Jezus wysłał dwóch uczniów po oślątko na uwięzi.
Przyprowadzili je do Jezusa.
Usadowili Jezusa na osiołku.
Schodzili z Góry Oliwnej (Jezus z Apostołami ) a ludzi machająć palmami wychwalali Jezusa.

Mateusza
Jezus wysłał dwóch uczniów po oślicę i osłę na uwięzi.
Jezus usiadł na nich .Tłumy go wychwalały i rozcielały przed nim płaszcze.

Jana

Ludzie słysząć o przybyciu Jezusa przygotowywali palmy .
Wyszli i wychwalali go. Jezus na osiołku wjechał do Jerozolimy.
Faryzeusze mówili że za Jezusem idzie cały świat.

Marka

Jezus wysłał uczniów po osiołka .
Ludzie rozciełali płaszcze i palmy przed Jezusem jadącym na osiołku.
Śpiwali mu Hossanę.
Wszedł do świątyni a pozniej wyszedł z dwunastoma uczniami do Betanii.

1 1 1
2010-03-29T20:50:55+02:00
Św. Mateusz .
Ddy Jezus dojeżdzał do Jerozolimy zawołał 2 uczniów i kazał im iść do miasta, i znaleść oślicę i ośle , odwiązać ip[rzyprowadzić do Niego. A gdyby ktoś sie pytał dlaczego to robą, oni mieli powiedzieć ze Pan tego ich potrzebuję.Gdy udali śie do miasta, znależli ośliće i osła , przyprowadzili do niego . Uczniowe nałorzyle na nie szaty i posadzili na nich Jezusa. kładli pod jego nogi szty swoje i gałązki z drzew. Welbili Go słowami : Hossanna synowi Dawida !!! . Gdy Pan wjechał do miasta lud dziwił sie któż to może byc? Na to lud mówił : jest to jezus prorok z Nazaretu Galilejskiego.

Św Łukasz 19, 29-40
Gdy Pan dochodził do góry Oliwnej kazał swoim ucznią iść po ośle które znajdąuwiązane, na którym żaden człowik jeszcze nie jechał. Kazał uczniom go przypprowadzić, a jakby sie któś pytał to mile odp. że Pan go potrzebuje.Oni poszli i znależli tak jak im powiedzał. Wtedy właściciele zwierzęcia zapytali ich czemu to robią a oni powiedzieli tak jak im kazał.Następnie przywiedli ośle do Jezusa, przyodziali w szaty i włorzyli na niego Pana.Gdy przybliżał sie do miasta uczniowie poczeli wielbić Go. Wtedy faryzeusze powiedzieli do Jezusa aby ucisdzył swych ucznioów ale ten tego nie uczynił.

Św . Jan 12,12-19
Nstępnego dnia, gdy ludzie usłyszeli że pan zblirza sie do Jerozolimy, nabrali gałązek palmowych i wyszli na uleice wielbiąc Jezusa.Gdy Pan znalazł oślę wsiadł na nie.Lud wyszedł go powitać poniewarz słyszał o jego Cudzie z łazarzem.Wtedy farezeusze poczeli go obgadywać i knuć za jego plecami .

Prosze oto pis tych ewangeli. Jak widać różnią sie one od siebie. Św Łukasz szczegółowo wszystko pisuje natomist Św.Jan tylko to co najwarzniejsze. ; )))
1 5 1
2010-03-29T21:08:53+02:00
Chodzi o to, że Jezus wjeżdżał do Jerozolimy na osiołku a ludzi kładli przed nim liście palm, składając mu pokłon jako Królowi-to tak wygląda w skrócie ;)