Napisz KRÓTKI tekst (max.10 linijek) na temat pierwszych dni wiosny . Zastosuj wybrane czasowniki: rozkwitać, rozwijać się, zielenić, kiełkować, krążyć, pękać, budzić się, wić, pachnieć, śpiewać, pracować, powracać, przylecieć, budować, ożywiać się.

Bardzo proszę i mam nadzieję że ktoś nade mną się zlituje : )

3

Odpowiedzi

2010-03-29T20:45:21+02:00
W pierwsze dni wiosny zaczynają już rozkwitać pąki a ptaki rozpoczynają krążyć na niebie .
Drzew zielenią się a wszystkie owady i zwierzęta budzą się do życia po zimnych tygodniach . Wiele ptaków rozpoczyna zabudowywać aby następnie złożyć tam jaja z których wyklują się małe pisklęta .Już teraz codziennie rano przepiękny śpiew wszystkiego ptactwa rozpocznie nas budzić by nie marnować dnia ponieważ dni będą teraz ciepłe i będą mijać wolno bo we wiosnę miło mija czas ; ) .
3 3 3
2010-03-29T20:45:47+02:00
Pierwsze dni wiosny są nadzwyczaj piękne. Wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia. Ptaki przylatują do swoich gniazd i natychmiast rozpoczynają koncerty, śpiewając słodkie melodie. Rozmaite rośliny powoli kiełkują i rozwijają się, powodując wybuch zieleni na łąkach, podwórkach, ogródkach. Wszystko wokół pachnie świeżością. Mrówki pracują, znosząc liście i gałązki, aby wzmocnić mrowisko. Jaskółki krążą nad ziemią niekoniecznie zwiastując deszcz, a jeśli niebo się zachmurzy to pada najzwyklejszy kapuśniaczek. Słowem - przyroda budzi się do życia po długim, zimowym śnie.


Mam nadzieję, że pomogłam :P
4 4 4
2010-03-29T20:51:12+02:00
Wiosna to jeden z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie.
Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza rosnącą średnią dobową oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.świat roślin i zwierząt przechodzi okres przebudzenia się do życia, a następnie rozpoczyna się pierwsza faza okresu rozmnażania, czyli dobieranie partnerów i zapłodnienie u zwierząt, a u roślin kwitnienie i zawiązywanie zalążków. Ptaki przylatują z ciepłych krajów. Na drzewach pojawiają się liście.


mało napisałam czasowników co napisałeś/aś ale mam nadzieje że może być.:)
9 1 9