1.Oceń, dlaczego az 63% badanych uwaze, ze udzielane wsparcie powinno miec forme uslug, a nie pomocy materialnej.
2.Wyjasnij, z jakiego powodu organizacje pozarzadowe ciesza sie wiekszym zaufaniem niz placowki prowadzone przez wladze panstwowe lub samorzadowe.

Byla bym wdzieczna ;)

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-01T14:33:32+02:00
Zad 1.
Udzielane wsparcie pwoinno mieć formę usług, dlatego, że gdyby przyjżeć się dokładnie osobom, którym się udziela pomocy materialnej, to często są to osoby z marginesu społecznego, których na nic nie stać. Do tego momentu wszystko jest w porządku. Ale gdyby pomyśleć, dlaczego te osoby znalazły się w takiej sytuacji, okazałoby się, że może nawet większość z nich stoczyła się na dno z powodu alkoholizmu lub, w mniejszej części z powodu lenistwa.
Więc każda pomoc materialna prowadzi do kupna przez takiego alkoholika, nie potrzebnych rzeczy, choćby butów dla dziecka, tylko alkoholu...
Sama jestem za tym, aby to wsparcie miało inną formę. Choćby kuponów do sklepu z obuwiem, księgarni [zakup podręczników] itp.
Tak naprawdę ten, który najbardziej potrzebuje, będzie się bał zwrócić o pomoc, bądź będzie się tego wstydził, a ten, który leci tylko na kasę jest piwerszy w kolejce po pomoc materialną.

zad 2.
Myślę, że bardziej ufamy organizacjom pozarządowym, gdyż organizacje rzadowe lub samorządowe zawsze dużo obiecują i nie spełniają swych obietnic. Zaś do org. pozarządowej, gdy się zgłosimy, to potrafią nam odmówić, bądź od razu udzielić pomocy, a nie zbywają nas tak po prostu.
3 4 3