1.co to jest komputerowa
2.czym się różnią sieci lokalne od rozległych
3.wymień podstawowe klasy sieci i krótko scharakteryzuj
4.jakie są podstawowe zasady pracy w sieci lokalnej
5.dlaczego mówimy, że Internet jest to światowa sieć sieci
6.jakie usługi oferujre internet

1

Odpowiedzi

2010-03-29T21:19:36+02:00
1. Sieć komputerowa – grupa komputerów lub innych urządzeń połączonych ze sobą w celu wymiany danych lub współdzielenia różnych zasobów, na przykład:
korzystania ze wspólnych urządzeń, np. drukarek, skanerów,
korzystania ze wspólnego oprogramowania,
korzystania z centralnej bazy danych,
przesyłania informacji między komputerami (komunikaty, listy, pliki).

2. Sieci Lokalne ograniczajom sie do jednego budynku a Rozległe poza jedno miasto

6. nternet jako sieć usług jest tak popularny, że używa sie go do wielu celów. Dostepny jest bez większych problemów dla każdego. Nie tylko w kafejkach, szkołach ale coraz częściej w domach używany jest nie tylko przez młodzież, ale również przez osoby starsze.
Do zalet jakie oferuje sieć internetowa można zaliczyć:
poczta elektroniczna E-Mail jest najbardziej popularną usługa dostepna w Internecie, korzystają z niej miliony ludzi na całym świecie, jest łatwa w obsłudze, a wiele udogodnień i różnych dodatkowych funkcji pozwala na szybką wymiane maili.
czaty pozwalaja na poznawanie różnych ludzi z całego świata, można rozmawiać z wieloma osobami jednocześnie, lub z każdą osobno. Dużą zaleta jest to, że można pozostać osobą anonimową, tak długo jak tego chcemy. Jest to duże udogodnienie dla osób nieśmiałych i skrytych. Natomiast dzięki kamerką internetowym i mikrofonom można oglądać i słuchać ludzi, których poznało się na czacie.
informacje pozwalają na łatwe i szybkie wyszukiwanie wielu potrzebnych informacji, danych dotyczących szukania np. pracy, wiadomości, służą do tego wyszukiwarki, w których wystarczy wpisać ciąg wyrazów, a ona szybko znajduje wszystko co ma jakieś powiązanie z szukanym tematem. Do najbardziej popularnych należą google, twocows i standardowe wyszukiwarki portali internetowych takich jak np. wp, interia, onet...
aukcje internetowe, które pozwalają na kupno, sprzedaż, zamianę większości rzeczy, jest to bardzo wygodne, gdyż możemy wiele rzeczy obserwować bez wychodzenia z domu.
konta internetowe umożliwiają kierowanie kontem, płacenie rachunków, wykonywanie przelweów, sprawdzanie salda konta bez potrzeby wizyty w oddziale banku.
edukacja, nauka mnóstwo potrzebnych i interesujących pomocy naukowych można znaleźć na stronach poświęconych edukacji międzyinnymi streszczenia, wypracowania, opracowania całych działów różnych przedmiotów.
rozrywka wiele portali ma do zaoferowania wiele gier on-line, w które można grać dzięki dostępowi do internetu, można rozwiązywać krzyżówki.
Ogólnymi wadami i zagrożeniami są wirusy, które moga uszkodzić nasz komputer, spamy, które zasypuja nas całym mnóstwem reklam i ogłoszeń, hakerzy, którzy włamuja się do naszych komputerów tworząc zagrożenie nie tylko dla samego komputera, ale także dla danych, ktore tam przechowywujemy np. haseł do internetowych kont bankowych.
Głównym zagrożeniem jest anonimowość, która z jednej strony jest zaleta, a z drugiej strony jest zagrożeniem, ponieważ nigdy nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie monitora i jakie ma zamiary w stosunku do nas. Dla wielu ludzi nadal dostep do internetu jest za drogi, gdyż podniesienie VAT-u spowodowało wzrost cen na tą usługę.
Usługi tradycyjne takie jak np. poczta jest jeszcze zbyt długą i uciążliwą usługą, ponieważ naklejanie znaczków czy wysyłanie listów, zajmuje kilkakrotnie więcej czasu niż listy wysyłane drogą internetow, nie każdy ma czas na stanie w kolejkach, czy na poczcie czy w banku. Gromadzenie informacji z książek, siedzenie w bibliotece, czy chodzenie po księgarniach
zajmuje bardzo dużo czasu i jest czasem bardzo drogie, nie każdy może sobie na to pozwolić, a te same wiadomości można łatwo znaleźć w internecie.

5. Internet jest to światowa sieć sieci, ponieważ jest to rozległa sieć komputerowa o zasięgu globalnym. =)

3. Sieci komputerowe

Podział sieci ze względu na wielkość:

1. LAN - Local Area Network - sieci lokalne - np. jedna pracownia komputerowa. Ser-wery sieci lokalnych też można połączyć w sieć. Gdy te sieci znajdują się w różnych punktach miasta, wówczas powstaje
2. MAN - Metropolitan Area Network - sieć miejska (metropolitalna). Na dalszym eta-pie, sieci miejskie można łączyć w:
3. WAN - Wide Area Network - sieci rozległe mogą składać się z wielu sieci lokalnych np. jedna instytucja - banki z jego oddziałami lub Akademia Medyczna z Katedrami, Zakładami i Klinikami, a także Internet.
4. Internet - łączy ze sobą prawie wszystkie sieci na świecie.

Sorki ale na czwarte nie odpowiem bo
niewiem to co wiem to zapislam mam nadzeje ze sie przyda
4 5 4