Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-29T21:16:48+02:00
Arratorem jest John Watson utwór napisał Arthur Conan Doyle.Pisarz angielski żył w latach 1859-1930 był twórcą powieści kryminalnych. Dużą poczytalnością cieszyła się powieść ,,Studium w szkarłacie,, której bohaterem jest detektyw sherlock holmes za sprawą pisarza literatura światowa wzbogaciła się o szczupłego, wysokiego, starego kawalera z fajką w zębach, obdarowanego niebywale logicznym umysłem i zamiłowanego dana w grze na skrzypcach. Pisarz tworzył powieści historyczne (Białe Bractwo)przebieg wydarzeń rozdziału ,,Zabójstwo przy moście,,Pan Gibson przyszedł do holmesa aby oczyścić z zarzutów pannę Dumbar guwernatkę która pilnowała jego dzieci. Na początkudetektyw myślał że zabójstwo zostało upozorowane. Na podstawie dedukcij Holmes udowodnił niewinność podejrzenej czyli panny Dumbar. Udowodnił że panna Gibson czyli żona Gibsona popełniła samobójstwo z nienawiści do panny DumbarHolmes rozwiązał trudne zagadki kryminalne dzięki logicznemu myśleniu tzw. dedukcji.a co to dedukcja??dedukcja- rodzaj rozumowania, logicznego myślenia które polega na wyprowadzeniu wniosków szczegółowych, stwierdzenia ogólnego.
2010-03-29T21:28:45+02:00
Doktor Watson wspomina wydarzenia sprzed dwóch lat, umiejscawiając przygodę inżyniera na krótko przed swoim ślubem, latem 1889 r.
Żona Neila Gibsona zwanego królem złota ginie tragiczną śmiercią.Zostaje znaleziona w parku, późną nocą niedaleko pałacu z kulą rewolwerową w głowie.Przy zabitej znaleziono kartkę wyznaczającą jej spotkanie w miejscu w którym została zamordowana. Kartka podpisana była przez Grace Dunbar, guwernantkę dzieci. W pokoju pięknej, młodej nauczycielki na dnie szafy odnaleziono pistolet z którego padł strzał. Wszystko przemawia za tym, że popełniła ten odrażający czyn. Zakochany w młodej dziewczynie mąż zamordowanej staje w jej obronie. Pewien jej niewinności prosi o rozwikłanie tajemnicy morderstwa Sherlocka Holmesa. Wielki detektyw wraz z nieodłącznym doktorem Watsonem, „rusza do akcji”. Przesłuchuje podejrzaną pannę Dunbar, domowników oraz nie cieszącego się sympatią otoczenia milionera Neila Gibsona. Z ust tego odrażającego dla niego człowieka poznaje historię zawarcia małżeństwa - dwadzieścia lat wcześniej z temperamentną Brazylijką. Żona kochała go namiętnie, była jednak zazdrosna o każdy przejaw zainteresowania inną kobietą. Według niego zdolna była zrobić dużo by zachować go przy sobie. Rozwiązanie tajemnicy przez Sherlocka Holmesa wywołuje szok. Dodam tylko że morderczynią, nie jest młoda guwernantka