Zadanko Z Relidżion ;]] . ;

` Opisz dokładnie co zdarzyło sie w Wielki Czwartek .
` Napisz Jakie 2 Sakramenty wtedy ustanowił Jezus . i w jaki sposób .. co mówią i robiąc .
` Czym jest dla nas Wielki Czwartek .. ?
` O co chodziło z tym obmywaniem nóg apastołom .. ?

`[!] . ` Psss .. Wie ktoś gdzie mogę za darmo ostatnie odcinki "Majka" .. Błagam Mi Napiszcie ! ;DD . ;

;**

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T21:17:39+02:00
W wielki czwartek Jezus usiadł do ostatniej wieczerzy wraz ze swymi uczniami, wtedy też opowiedział im o tym ,że jeden z nich zamierza go zdradzić, wszyscy oczywiście zaprzeczyli. Podczas wieczerzy łamal się chlebem ze swoimi uczniami.

w wielki czwartek Jezus ustanowil sakrament eucharystii i kapłaństwa

Dla nas chrześcijan wielki czwartek powinien być dniem świętym, gdyż wtedy Jezus mimo iż wiedział że ma zginąć nie uciekł, bo chciał umrzeć dla naszego zbawienia

Jezus obmywał nogi uczniom aby pokazać im że jest na ziemi równy z nimi i to on jest dla nich.

Majkę za darmo możesz znależć np. na chomikuj.pl
2 5 2
2010-03-29T21:29:32+02:00
W wielki czwartek (ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa)
W wielki czwartek odbyła się ostatnia wieczerza w której Jezus przmienił chleb i wino w swoje Ciało i Krew i polecił to czynić apostołom to samo na swoją pamiątkę.Podczas każdej Eucharystii. W czasie Mszy św. kapłan sprawuje to samo, co Pan Jezus uczynił po raz pierwszy w wieczerniku. W wielki czwartek wspominamy wydarzenie ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
Modlitwa w ogrójcu i początek męki pańskiej.
Po ostatniej wieczerzy Jezus udał się do ogrodu oliwnego wraz ze swymi uczniami by się modlić. Niech się stanie wola Twoja Ojcze, a nie moja — brzmiały ostateczne słowa modlitwy Jezusa, apostołowie w tym czasie spali. Kiedy Jezus skończył się modlić przybył judasz z żołnierzami aby pojmać Jezusa. Sąd nad Jezusem.
Wielki Czwartek to z jednej strony radosny dzień, w którym dziejemy Bogu za dar Mszy świętej i kapłaństwa, ale jest to też dzień będący pojmania Jezusa, wyszydzenia go przez żołnierzy i procesu - początek męki.


1 5 1