Opisz w 3-4 zadań uczucia, które mogły wywołać w tobie zdarzenia, mam sobie wybrać dwa przykłady.
a) podczas burzy widziałeś jak piorun uderzył w pobliskie drzewo.
b)Twój reportaż został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie.
c)Byłeś świadkiem lądowania na boisku szkolnym helikoptera medycznego.
d)Przygotowywałeś się na rajd rowerowy. W ostatniej chwili kolega poinformował cię, że nie pożyczy ci obiecanego roweru.
Wybierzcie sobie chociaż jeden i napiszcie jakie uczucia wywołały na was podane wydarzenia.
Z góry dzięki;*

2

Odpowiedzi

2010-03-29T21:24:50+02:00
A) podczas tego wydarzenia towarzyszył mi głównie strach i przerażenie. Miałem uczucie, że strach nie pozwala mi sie poruszyc. Gdy ujrzalem kolegę który biegnie aby mnie ztąd zabrac czułem radosc i ulgę.
b) Gdy mój reportaż został wyróżninoy nie mogłem w to uwierzyc. Moje ciało zostało opanowane prze radośc oraz dume. Teraz wiem że nauka sie opłaca bo kiedys doprowadzi nas do szczęścia.
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-29T21:40:12+02:00
1) strach, przerażenie, chęć ucieczki, zdziwienie,
2) szczęście, radość, uśmiech na twarzy,
3) zdenerwowanie
4) zdenerwowanie, złość, żal ,

Mój reportaż został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie. Na ogłoszenie wyników zostałam zaproszona aż do Warszawy. Wszyscy czekaliśmy w napięciu na ogłoszenie wyników. Ja siedziałam w drugim rzędzie w dużej, pięknej sali. Gdy wyczytano kilka pierwszych nazwisk, myślałam że już nie mam nadzieji na zdobycie nagrody. Jednak po chwili zadumania usłyszałam swoje nazwisko! Pani ..........(tutaj wpisz swoje imie i nazisko)........ otrzymuje wyróżnienie. Moje serce zaczeło szybciej bić, a cała sala pogratulowała mi brawami. Czułam się bardzo szczęśliwa i zadowolona. Chciałam krzyczeć z radości. :) ten konkurs był naprawdę dla mnie ważny. Bardzo długo zostanie mojej pamięci.
3 2 3