Odpowiedzi

2010-03-29T21:32:44+02:00
MOZESZ POSZUKAC NA NECIE DUZO JEST STRON CO SA STRESZCZENIA.. POZDRAWIAM
Akt II

Prolog
Na scenie pojawia się po raz drugi chór. Umieszczenie drugiego Prologu wyznacza jakby nowy początek w sztuce. I rzeczywiście z treści wynika, że dawna miłość Romea to tajemniczej Rozaliny umarła, a na jej miejsce narodziła się nowe odwzajemnione uczucie do Julii. Chór ukazuję również pewną tragedię tej miłości, ponieważ wskazuje na to, że zaistniała ona pomiędzy wrogimi rodami.

Scena I

Jest noc, powrót z balu. Romeo wspina się na mur i spuszcza się po nim do ogrodu Kapuletów. Zauważają to Benwolio i Merkucjo. Wołają Romea szukają go między krzakami w ogrodzi Kapuletów, chcą go powstrzymać przed szaleństwem. Dziwią się cóż za uczucie oślepiło tak młodzieńca.

Scena II

Romeo podchodzi pod balkon Julii od strony ogrodu. Wygłasza w uniesieniu swój monolog miłosny o ukochanej. Uwielbia jej piękno po tym jak ukazuje się ona w oknie. Julia wzdycha Romeo ciągnie dalej swój zachwyt, prosi by przemówiła. Ona odpowiada:
„Romeo! Czemuż ty jesteś Romeo!
Wyrzec się swego rodu, rzuć tę nazwę!
Lub jeśli tego nie możesz uczynić,
Przysięgnij wierny być mojej miłości,
A ja przestanę być z krwi Kapuletów.”
Julia smutnieje, że musi kochać odwiecznego wroga Montekę. Żali się nie wiedząc, że słyszy ją ukochany. Nawołuje by Romeo wyrzekł się swego pochodzenia. Ten dla niej gotów jest stać się kim kolwiek innym. Julia zastanawia się nad tym jak jej kochankowi udało się przekroczyć wysoki mur ogrodu. (Mur ten symbolizuje pewną granicę jaka uniemożliwia zaistnienie miłości pomiędzy członkami zwaśnionych rodów) Romeo mówi, że pokonał go na skrzydłach miłości, które bezpiecznie go nad nim uniosły. Julia wyraża zaniepokojenie, ostrzega Romeo by uważał na straże. Ten jednak się ich nie obawia. Choć wie, że gdyby go ktoś znalazł w ogrodzie grozi mu śmierć. Boi się jedyni, że mógłby stracić ukochaną nie przezwyciężając trudności, które napotyka ich miłość. Julia prosi Romea by złożył jej śluby miłości. Romeo przysięga na księżyc na niebie. Julia jednak mówi, że księżyc nie jest stały bo co tydzień zmienia kształt swej tarczy. Zapowiada, że wyśle następnego dnia posłańca, któremu Romeo będzie miał złożyć list miłosny. Julia cieszy się z wizyty ukochanego jednak musi już odejść, żegna ukochanego i liczy na rozkwitnięcie łączącej ich miłości. Romeo prosi jeszcze o odwzajemnienie przysięgi przez Julię. Julia mówi, że już ofiarowała zapewnienia o swej miłości, jednak może je cofnąć by powtórzyć znowu. Przekonuje Romea, że jej miłość jest głęboka jak morze. Zbliża się służąca Marta. Kochankowie wypowiadają jeszcze pośpiesznie kilka zdań. Julia przerywa wypowiedzi słowami „Zaraz!”, odpowiadając w ten sposób na wołania służącej. Informuje Romea, że posłaniec przyjdzie do niego o 9. Romeo postanawia zasięgnąć porad u ojca Laurentego, idzie w stronę jego celi by zwierzyć się ze swoich problemów.
1 1 1
  • Użytkownik Zadane
2010-03-29T21:45:00+02:00
Romeo pszychodzi pod balkon juli.Mówi sam do siebie ,że ja koch i jest najpiekniejsz na świecie .Nagle dziewczyna pojawia sie na balkonie .Wyznaje miłość do Romea nie widząc ,że ten wszystko słyszy .Zdaje sobie sprawe dopiero po chwili ,zaczyna sie rozmowa ,julia chce żeby chłopak pszysiąg że ją kocha ,zaraz jednak zmieni zdanie ,Z pokoju słychac wołanie Marty -opiekunki dziewczyny .Julia proponuje Romeo ślub .Nazajutsz, mówi że wyśle posłanca ,wtedy chłopak powie kidy ,odbedzie sie ceremonia .potem schodzi z balkou. a Romeo odchodzi .
Ślubu udziela im Laurenty Niestety Romeo zabija Tybalta pszez co musi opuścić Werone .Wtym samym czasie o ręke Juli prubuję hrabia Parys .dziewczyna nie chce sie zgodzić ,prosi Laurentetgo o pomoc.Ten daje jej napój żeby upozorować śmierć .Rodzina znajduje dziewczyne martwa w pokoju .Romeo pszybywa Do Werony,zabija siedzącego pszy grobie Julii ,nastepnie sam pszeszywa sie sztyletem ,Julia budząc sie i wdząc martwego chłopaka ,bierze jego sztylet i zabia sie........


Myślę żę Ci dużo pomogłam i mysl e że bedzie tonaj naj najlepszy Akt :)powodzenia