Twoja koleżanka z Niemiec skarży się w liście do ciebie, że nie może porozumieć się ze swoimi rodzicami. Napisz do niej list, w którym:
- podziękujesz za list i wyjaśnisz, dlaczego tak długo nie odpisywałaś,
- wyrazisz swoje ubolewanie i zapytasz o powody konfliktów,
- napiszesz o swoich nieporozumieniach z rodzicami i sposobach ich rozwiązania,
- udzielisz rady, jak powinna rozwiązać ten problem, i wyrazisz nadzieję na załagodzenie konfliktów w przyszłości.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T12:55:20+02:00
Hallo Katia!
Vielen Dank für deine Brief. Ich war sehr erfreut. Ich schreibe nicht gar so lange, weil ich viel von der Schule hatte. Ich bedaure sehr, dass du nicht mit deinen Eltern kommunizieren zu. Was ist die Grund die Konflikte? Ich streite mit meinem Eltern wenn nicht lassen mich zu einer Party gehen, oder wenn es in meinem Zimmer war ordentlich. Typischerweise sie für das Chaos entschuldigen und schnell bereinigen, dann kann ich auf eine Party gehen. Du müsst leise reden mit deinen Eltern, ist der Wein wohl auf beiden Seiten. Wenn du etwas falsch machen, du entschuligen deine Eltern zu. Versuchst du, Ruhe und Ordnung in allen mache Hausaufgaben. Ich hoffe, dass in Zukunft beschwichtigen Konflikte mit den Eltern. Warten auf deine Antwort!
Herzliche Grüße,
XYZ.

Cześć Katia!
Dziękuję bardzo za Twój list. Bardzo mnie ucieszył. Nie odpisywałam tak długo, ponieważ miałam bardzo dużo nauki w szkole. Jest mi bardzo przykro, że nie możesz porozumieć się ze swoimi rodzicami. Jaki jest powód waszych konfliktów? Ja zazwyczaj kłócę się z rodzicami, jeśli nie pozwalają mi iść na imprezę, albo gdy nie posprzątam w swoim pokoju. Zazwyczaj ich przepraszam za bałagan i prędko sprzątam, wtedy mogę wyjść na imprezę. Musisz porozmawiać spokojnie z rodzicami, pewnie wina jest po obu stronach. Jeśli zrobisz coś źle, przeproś swoich rodziców. Staraj się mieć porządek w pokoju i odrabiać wszystkie zadania domowe. Mam nadzieję, że w przyszłości załagodzisz konflikty z rodzicami. Czekam na odpowiedź!
Gorące pozdrowienia,
XYZ.
14 3 14