Znasz dobrze niemiecki ? Jeżeli tak mógłbyś / mogłabyś przetłumaczyć mi pewien dialog zobaczyć czy dobrze jest napisane jeżeli nie to poprawić i napisać jak to się czyta ? ;d Bo muszę umieć to ja środę a nie bardzo umiem czytać to po niemiecku i w ogóle muszę mieć to przetłumaczone i dobrze napisane :) OTO DIALOG :


- Guten Tag, Frau Doktor.
* Hallo Martyna, du siehst aber gar nicht gut aus. Was ist lost ?
- Ich fuhle mich seit Montag sehr schlecht habe Kopfschmerzen und kann nicht schlafen.
* Na, dann setz dich ! Hast du Fieber ?
- Ich weiBe nicht.
* Mal sehen Nimm bitte das Thermometer ! ... Na und ?
- Fast achtunddreiBig Grad.
* O lalala ! Mach bitte den Oberkorper frei ! Atme tief durch ! Halten jetzt die Lauft an ! Ja. Ausatmen ! Hmmmmmm... Die lauge ist sauber. Sag "A".! Schnupfen oder Husten ?
- Ja, beiden.
* Ich glaube, ds ist eine Erkaltung. Ich verschreiben dir Medizin.
- Muss ich Antybiotyka einzehmen ?
* Aber nein ! Diese Tabletten sollst du dreimal taglich nach dem Essen einnehmen, und hier ich Hustensaft. Und melde dich in drei Tage wieder.
- Tchus !
* Tchus !

2

Odpowiedzi

2010-03-29T22:12:10+02:00
- Dobra dzień, kobieta doktor. * Hałas Martyna, wyglądasz ale dogotowuj niedobrze. Co losuje jest? - Ja fuhle mnie odkąd poniedziałek śpi bardzo źle bóle głowy i nie umie. * Na, potem sadzaj cię! Pośpiech gorączka? - Ja weiBe nie. * Raz zobaczymy bierz termometr prosi!... No i co z tego? - achtunddreiBig fazuje stopień. * Wsch. lalala! Prosi Oberkorper wolne rób! Oddychaj głęboko poprzez! Trzymanie teraz przebiegajcie przy! Tak. Wydech! Hmmmmmm... To lauge jest czysto. Mów "a".! Katar lub kaszel? - tak, obaj. *, Jest ds wierzę w Erkaltung. Ja wypisywać ty medycyna. - Mus Antybiotyka einzehmen? * Ależ nie! Powinieneś zażywać te tabletki trzykrotnie taglich do Essen, i tutaj ja syrop na kaszel. I donoś o tobie aż do trzech dni znowu. - Tchus! * Tchus!
Kurcze nie wiem czy dobrze bo nie ucze się niemca...
Jak chcesz to tłumacz sobie na : http://www.translatica.pl/
1 1 1
2010-03-29T22:12:59+02:00
- dzień dobry doktorze
*witam martyna, widać, ale nie wygląda dobrze. co jest stracone?
-czuję bardzo silny ból głowy od poniedziałku, i nie mogę spać.
*no, siadaj. czy masz gorączke?
-nie wiem.
** Czas, aby zobaczyć używać termometr! ... Co z tego?
- Stopnie achtunddreiBig Fast.
* O lalala! Proszę zwolnić tułowia! Weź głęboki oddech! Teraz trzymaj Run! Tak. Wydech! Hmmmmmm ... Alkohol jest czysty. Powiedzieć "A".! Zimno lub kaszel?
- Tak, oba.
* Myślę, że DS jest zimna. ja przepisać lek.
- Czy einzehmen Antybiotyka?
* Ale nie! Te tabletki trzy razy na dobę należy przyjmować po posiłku, a ja tu syrop na kaszel. I zarejestrować się ponownie w ciągu trzech dni.
- dowidzenia
* dowidzenia
2 1 2