Napisz, co autor tego wiersza miał na myśli, oraz napisz jaki to jest rodzaj wiersza, oraz wyraź swoją opinię na jego temat.
Proszę szybko !!

Szczęście

Jest takie miejsce
Na ziemi
Gdzie wszystko popada
W zapomnienie
Gdzie każdy może być
Tylko szczęśliwy
Tam zapomnisz o wszystkim
Co Cię dręczy
Jest takie miejsce
Na ziemi
Które jest niebem
Gdzie nie ma zimy
Tylko wieczne lato
Gdzie ciągle słychać
Śpiewy ptaków
Tam świat się mieni
Barwami kwiatów
Tam jest szczęście
I ty też możesz to miejsce znaleźć
Tylko musisz bardzo chcieć
Musisz wierzyć
W swoją siłę
Nie poddawaj się
Inaczej wylądujesz w miejscu
Zwanym piekłem ...
Tylko wierz
A i Ty osiągniesz
Swoje niebo ...

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-29T22:18:02+02:00
Podmiot ma na myśli nie koniecznie dane miejsce , ale stan , ktory mozemy osiagnac w czasie jakiegos dzialania . dla kazdego to miejsce jest inne , piekne . niebo - czyli cos , co daje nam szczescie .

mysle ze wiersz ten daje do myslenia . po przeczytaniu go wiem , ze kazdy moze byc szczesliwy , jesli tylko tego chce . na przyklad moim niebem na ziemi jest scena podczas wystepow tanecznych .no to taki przykladzik
2010-03-29T22:19:29+02:00
Myśle, że autor tego wiersza miał na myśli fakt, iż każdy z nas wierząc w swoje możliwości osiągnie cel i stanie w miejscu przez niego porządanym.

Według mnie człowiek zawsze powinien wierzyć w siebie, oraz przeżywać życie pełnią siebie, agape, bo zawsze jesteśmy niezadowoleni, gdy jesteśmy jeszcze dzieckiem chcemy szybko dorosnąć, a gdy już dorośniemy dochodzimy do wniosku, że zmarnowaliśmy dziecństwo. Pracujemy godzinami narażając swoje zdrowie i zarabiając pieniądze, a potem wydajemy pieniądze by uratować swoje zdrowie. Syzyfowa praca! Powinniśmy doceniać to co robimy, i docenić każdy moment swojego życia. Jest to wiersz biały, jednostroficzny
2010-03-29T22:27:02+02:00
Wiersz stychiczny(ciągły) bez podziału na strofy

Myślę, że autor wiersza chciał nam pokazać, że wystarczy wierzyć we własne siły by osiągnąć wymierzony cel. Cały wiersz jest jakby metaforą tzn. ukazuje wiarę w Boga, która jest w późniejszym czasie nagrodzona, tak nagrodzone mogą być nasze wysiłki, próby i wiara w siebie.

Wydaje mi się, że ów wiersz pokazuje, że nie należy tracić wiary we własne siły, marzenia. Każdy z nas ma swoje cele, które może osiągnąć dzięki wierze i ciężkiej pracy, inaczej jesteśmy skazania na niedolę. Nigdy nie możemy rezygnować w przypadku niepowodzeń.