Odpowiedzi

2010-03-29T22:16:37+02:00

Panie Boże! - Tyś powiedział na początku świata, że niedobrze jest człowiekowi samemu i dlatego dałeś Adamowi Ewę za żonę, by mu była podporą i pociechą, a zarazem matką jego dzieci.
I ja kiedyś mam wstąpić w święty związek małżeński. Dopomóż mi więc wybrać sobie taką towarzyszkę życia, z którą mógłbym żyć uczciwie ku twojej chwale i memu własnemu szczęściu.
Oświeć mnie, bym nie oglądał się na urodę ciała albo na bogactwa, bo te są przemijające, ale bym umiał docenić szlachetny charakter oraz pobożne i czyste życie, by ta, na którą padnie mój wybiór, była mi zawsze wierną towarzyszką i godną matką dzieci, którymi raczysz nas obdarzyć.
Wiem, że szczęścia w małżeństwie sam sobie nie znajdę, jeśli Ty, o Boże, nie obdarzysz mnie swym błogosławieństwem. Stąd o to błogosławieństwo już dziś Cię proszę i chcę sobie na nie zasłużyć przez wierne wypełnianie obowiązków wobec Ciebie oraz przez życie uczciwe i czyste, oszczędne, trzeźwe i pracowite.
Proszę Cię więc: prowadź mnie, Boże, drogą uczciwości i honoru. Strzeż mnie od wszelkich pokus i lekkomyślności wieku młodzieńczego i dopomóż mi, bym zawsze godnie odnosił się do każdej dziewczyny i niewiasty, i ustrzegł się wszystkiego, co Tobie się nie podoba i co bym musiał później przed małżonką moją ukrywać, albo co przed dziećmi moimi się wstydzić.

Św. Józefie, miłośniku czystości i wzorze wielkiej roztropności, uproś mi tę łaskę u Boga. Amen.
2010-03-29T22:17:12+02:00
Boże wszechmogący dziękuje ci za wszystkich ludzi których dotychczas poznałem. Przepraszam Cie za to że czasem się na nich gniewałem. Prosze Cie spraw by wśród ludzi których poznam niebawem była moja przyszła żona i by była ona osobą dobrą i kochającą. AMEN
2010-03-29T22:46:39+02:00
Panie Boże- Ty po stworzeniu świata powiedziałeś, że niedobrze jest człowiekowi samemu, dlatego dałeś Adamowi Ewę za żonę, żeby była jego podporą, pociechą i matką jego dzieci. Ja również chciałbym wstąpić w związek małżeński. Dlatego proszę cię Penie Boże, dopomóż mi wybrać taką towarzyszę życia, z która mógłbym żyć godnie i uczciwie. Spraw abym nie patrzył na jej urodę fizyczną, ale na bogactwa wewnętrzne, te pierwsze przemijają, a szlachetny charakter i pobożne życie jest bezcenne i trwałe. Proszę, żeby moja żona była mi wierną towarzyszką, przyjaciółką i godną matką dzieci, którymi raczysz nas obdarzyć. Spraw, Panie, abym zasłużył sobie na żonę przez wierne wypełnianie obowiązków wobec Ciebie, życiem czystym, uczciwym, pozbawionym pokus. Proszę cie Panie o to błogosławieństwo, który Żyjesz i Królujesz na wieki wieków Amen.