Wyobraź sobie, że przeniosłeś się w czasie do antycznego świata i na własne oczy widziałeś walkę Hektora z Achillesem, którą zamierzasz zrelacjonować współczesnemu słuchaczowi.Napisz sprawozdanie radiowe ma zawierac:
powitanie sluchaczy
jakie wydarzenie bedziesz relacjonowal
kto w nim u czestniczy
gdzie kiedy i dlaczego
przedstaw przebieg wydarzen
ocen wydarzenie
pozegnaj sie ze sluchamczami:)

1

Odpowiedzi

2010-03-30T15:30:13+02:00
Dzień dobry Państwu, prosto ze słonecznej Troi walkę dwóch znakomitych wojowników relacjonuje Katarzyna Kowalska.
Już za chwilę, na słonecznej arenie wystąpi postrach Achajów - Achilles i jego przeciwnik dzielny Hektor. Cała walka zostanie stoczona przez Hektora, który zabijając Patroklesa, wzbudził gniew Achillesa doprowadzając tym samym do walki.
Kiedy Achilles stracił swojego ukochanego przyjaciela Patroklesa, stał się jak dzikie zwierzę, pragnące zemsty.Każdy bał się tego człowieka słynącego niezrównanym kunsztem wojennym.
Kiedy Achilles i Hektor stanęli na przeciw siebie wyglądali jak wcieleni bogowie wojny. Achilles był ubrany w cudowną, złocistą zbroję wykonaną przez Hefajstosa. Hektor ubrany był w piękny złoty, zdobyty na Patroklesie spiżowy pancerz.
Ruszyli na przeciw siebie Achilles spojrzał na Hektora tak wściekle, że zaparło mi dech w piersiach. Nasz niezwyciężony zawodnik zaczął uciekać jak zając . O wstydzie, co za hańba dla Achajów. Po chwili zobaczyliśmy wszyscy jak Hektor okrążywszy trzykrotnie ruiny Troi zatrzymuje się przed Achillesem. Nieudany strzał włócznią Achillesa, ale jaki odwet on jest na prawdę wściekły.W następnej sekundzie z furią wbił włócznię w obojczyk Hektora...
Proszę Państwa, jak można było narażać się na gniew Achillesa, który zawsze był żądny odwetu i narażać swój kraj na hańbę ?
No na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy z nas...
Żegnam Państwa do zobaczenia w następnym programie:)Nie z neta, jak nie wierzysz - sprawdź !!! :)
52 4 52