Zredaguj apel do młodzieży zachęcający do czytania książek . !

i jeszcze jednoo .; ))))

Napisz opowiadanie zaczynające się od słów ; Ranek zapowiadał się całkiem zwyczajnie ....

bardzo was prosze bo too na ocene . !
daje naaaj .;D

3

Odpowiedzi

2010-03-30T15:37:38+02:00
Uczniowie szkoły .......np gimnazjum w Plocku:

Niestety okazuje się, że stan czytelnictwa w naszej bibliotece spada. Być może powodem tego jest wasza niechęć do książek, brak czasu bądź lenistwo. Bulwersuje mnie to, że tak mało osób sięga po większe zasoby wiedzy. Z książek mozna sie bardzo duzo dowiedziec i nauczyc. Czytając, ćwiczymy poprawna polszczyznę, ortografię, interpunkcję oraz szybkie czytanie ze zrozumieniem. Czytanie wcale nie jest nudne. Jest ro świetny sposób spędzania wolnego czasu. Myslę, że zachecilam was do czestszego odwiedzania biblioteki i czytania ksiazek.

Ranek zapowiadał się całkiem zwyczajnie. Wstałam do szkoły jak zwykle rano. Zjadłam śniadanie i z radością wyszłam do szkoły. Była piękna pogoda, wiec ubrałam się w wiosenne, ciepłe ubrania. Dzień w szkole minął mi spokojnie, jak to codzień. Rozmawialysmy, zartowalysmy z kolezankami. Jednak gdy ujrzałam przez okno burzowe chmury zdziwiłam się. Myślałam: Przecież dziś nie miało padać.Zapowiadala sie ladna pogoda. Najbardziej martwilo mnie to, że byłam lekko ubrana i że zmoknę. Ze smutkiem wyszłam ze szkoły prosto w strugi deszczu. Cała zmokłam, było mi dość zimno. Jednak zobaczyłam, że mój kolega jedzie autem. Ucieszylam sie, że zaprasza mnie do środka. Zawiózł mnie do domu. Popołudnie minęło zwyczajnie, przy lekcjach, telewizorze i komputerze. Gdy już zrobilo sie późno, wykąpałam sie i poszlam spać.

Mam nadzieje, ze pomogłam ;)
7 3 7
2010-03-30T15:38:41+02:00
Droga młodzieży!
Czytajcie książki, bo przenoszą one w niezwykły świat fantazji, uczą i bawią. Z nimi można zapomnieć o świecie, problemach i bólu.


Ranek zapowiadał się całkiem zwyczajnie. Poszłam do szkoły i zobaczyłam się z przyjaciółmi. Powinno mnie zaniepokoić to, że zachowują się troche dziwnie. Zawsze śmiali się ze mną i przebywali chętnie w moim towarzystwie, a dziś nie odzywali się do mnie, a jeśli już to oschle i niechętnie. I tak było cały dzień. Poczułam się samotna i opuszczona. Nie wiedziałam, o co chodzi czy wczoraj czymś ich uraziłam, czy może ktoś powiedział coś nieprawdziwego o mnie. Ale na ostatniej lekcji - godzinie wychowawczej, wszystko się wyjaśniło. Ja o tym zapomniałam, ale oni nie. Weszli na przerwie do klasy i nie chcieli mnie wpuścić. Kiedy jednak zadzwonił dzwonek, wpuścili mnie i nagle usłyszałam krzyk dwudziestu pięciu głosów: "Wszystkiego najlepszego!". Ucieszyłam się, bo nie zapomnieli o moich urodzinach. Do późnego wieczora siedzieliśmy wspólnie się bawiąc. To był najwspanialszy dzień mojego życia, mimo że rano tak okropnie się zaczął.proszę ;***
3 1 3
2010-03-30T15:43:59+02:00
Zad1 Droga młodzieżo z przyjemnością zachęcam was do czytania książek, które nie dawno zostały zakupione przez gmine. Uczniowie, którzy wyporzyczą najwięcej książek zostaną nagrodzeni. Czytanie to ważna rzecz, nawet małe dziecko powinno czytać z rodzicami. W bibliotece szkolenej są nowe ksiązki specjalnie kupione dla dzieci . Pamiętajcie czytanie rozwija naszą wiedzę i umiejetnoś.

zad.2 Ranek zapowiadał się całkiem ciekawie , miałam zaplanowany cały dzień: posprzątać pokój, podlać rośliny, przeczytać książkę, lecz gdy dowiedziałam się,że ma przyjechać do mnie moja ciocia odrazu miałam na twarzy przerażona minę. Nie lubię tej cioci bo jest zła i nie lubi dzieci, dlatego zawsze gdy przyjeżdża uciekam z domu. itd.. dalej będzie ci łatwiej pisać dodaj coś jeszcze zakończenie i gotowe..:P)
4 2 4