Odpowiedzi

2010-03-31T17:51:17+02:00
( akapit ) Chłopiec, którego przedstawię nazywa się Staś Tarkowski.
( akapit ) Jest on głównym bohaterem powieści pt. "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza. Czternastoletni podrostek był wysokim blondynem. Jak na swój wiek był bardzo wysportowany, silny i dojrzały. W Stasiu trzeba wyróżnić jego ubiór. Nosił zwężone u dołu spodnie koloru jasnego brązu. Jego buty były długie i czarne, podobne do wojskowych. Pod brązową kamizelką miał kremową koszulę z długimi rękawami.
( akapit ) Chłopiec był trochę chełpliwy i zarozumiały, ale uczył się doskonale. Nauczyciele ze szkoły angielskiej, do której uczęszczał w Port-Saidzie, przyznawali mu niezwykłe zdolności. Interesował się geografią, znał dużo języków, ale za najpiękniejszy uważał język polski.
( akapit ) Bohatera cechowała odwaga, na przykład kiedy musiał zabić porywaczy. Wymagało to dojrzałości.Kolejną jego cechą była szlachetność. Popisał się nią, gdy wyruszył w ciemną noc po lekarstwo dla Nel. Ten wyczyn był bardzo niebezpieczny.
( akapit ) Staś wyróżniał się również swoją mądrością, inteligencją, pomysłowością, cierpliwością, troskliwością oraz wytrzymałością na ból.
( akapit ) Ojciec chłopca uważał go za dorosłego, zdolnego i bystrego młodzieńca. Dla Nel Był jak brat. Dziewczynka bardzo go kochała.
( akapit ) Uważam, że Staś Tarkowski był bardzo odważną postacią.
39 4 39