Odpowiedzi

2010-03-30T15:41:50+02:00
Sądzę, że Śmingus-dyngus to piekna Polska tradycja świąteczna. Lubię ten dzien, bo zazwyczaj jest cieplo i mozna sie niezle bawic przy oblewaniu wodą. Lecz pomimo, że jest to świątecznna tradycja, należy zachować pewien umiar i ostrożność: Przede wszystkim nie oblewać się wodą przy gniazdku lub innych urzadzeniach elektrycznych. Ponadto nie powinnismy lać zimna wodą tych, którzy są chorzy i nie oblewać dużą ilością, aby nie przeziębić się. Powinniśmy podchodzic do tego zartobliwie i z umiarem, nie dla popisu i podziwu olewać dużą ilością wody, lecz dla zabawy zachować tą tradycję.
Mysle, ze pomogłamn;)
48 4 48
2010-03-30T15:42:10+02:00
Śmigus Dyngus to stara i bardzo miła tradycja. Dobrze, że jest dalej kultywowana. Jak to mówią "zimna woda zdrowia doda", jednak nawet ona w nadmiarze może zaszkodzić. Jeśli oblewa się wodą niezbyt zimną i nie znienacka wtedy wszystko jest w porządku. Bardzo niebezpieczne są jednak takie metody, jak zrzucanie z balkonów reklamówek z wodą lub wrzucanie kogoś to jeziora lub rzeki. Takie wyczyny nie są już zabawne, a mogą zakończyć się tragedią. Nie powinniśmy jednak rezygnować z tej wesołej tradycji, bo to jedna z najzabawniejszych zabaw podczas całego roku zarówno dla młodych, jak i tych troszkę starszych. :))
19 3 19
2010-03-30T15:44:14+02:00
Zasady bezpieczeństwa :
*nie oblewać ludzi starszych;
*jeżeli goni się kogoś z wodą należy uważać gdzie zagania się tą osobę np. nie na ulicę;
*znać umiar;

Uważam, iż jest to zbędny zwyczaj, który do niczego nie prowadzi i zadowala tylko tych, którzy uwielbiają robić psikusy innym. Jest to niedojrzała 'zabawa' przekraczająca najczęściej granice co prowadzi do irytacji społeczeństwa i i wielu niefortunnych wypadków.
21 3 21
to nie jest głupia zabawa
to nie jest głupia tradycja
to jest fajna radycja aketrzeba uwarzac