Napisz list otwarty skierowany do mieszkańców króla Poleandra zaapeluje w nim o zaprzestanie wojen ! Argumenty : niszczy dorobek życia , budzi strach , zagraża życiu bliskim nam osób , nam osób , nie pozwala żyć bezpiecznie i spokojnie , nie pozwala się rozwijać .


A o to krótkie streszczenie tego co pomożecie mi napisać :
Żył sobie pewien król - cybernetyk, który bardzo lubił sztukę wojenną, ale nie posiadał żadnych wrogów, z którymi mógłby walczyć. Rozkazał więc wybudować specjalne maszyny, z którymi jego poddani mogliby staczać zacięte boje. Mieszkańcy królestwa nie byli jednak szczęśliwi z tego powodu. Pewnego dnia na księżycu zjawił się realny wróg ? groźny smok, który stanowił wielkie niebezpieczeństwo dla królestwa. Wszystkie wyprawy nie odnosiły skutku, a potwór z dnia na dzień stawał się coraz silniejszy i groźniejszy. Wystraszony władca poprosił o pomoc starą maszynę parową. Najpierw musiał ją jednak przeprosić za wszystkie dawne zniewagi przyznać, że się mylił, wyraził nawet zgodę tytułować ją ?Wasza Ferromagnetyczność?. Maszyna wyzwała wtedy smoka na intelektualny pojedynek: kazała mu rozwiązać po kolei trzy matematyczne zadania: na początek stwór miał podzielić się sam przez siebie, później wyciągnąć z siebie pierwiastek, a na koniec odjąć się od siebie. W taki oto sposób sprytna maszyna pokonała smoka. Po zapanowaniu pokoju król na nowo zaczął lekceważyć maszynę. To ją tak rozzłościło, że postanowiła przejąć władzę w całym królestwie i zamienić się w elektrosmoka. Król bardzo się przestraszył i stłukł w niej wszystkie lampy. Z tego powodu maszyna nieprawidłowo się zaprogramowała i przemieniła się w elektrosmołę. Król wyciągnął jednak poprawne wnioski z tego zdarzenia i od tamtej pory interesował się wyłącznie cybernetyką cywilną.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T19:00:09+02:00
Drogi Królu Poleandrze !

Proszę Cię o to byś zaprzestał wojen. Swojim wyczynem niszczysz dorobek całego życia swojich poddanych. Także budzisz strach i zagrażasz dalszemu rozwojowi swojego królestwa. Przez ciebie dużo osób nie może normalenie żyć. Na koniec mojego listu jeszcze raz prosze cie abyś zaprzestał wojen.
5 3 5