Będą tu 3 zadania ile zrobicie tyle będzie;*
ŻYCZENIA
1. Ułóżcie życzenia, jakie mogli złożyć młodej parze gości weselni.
Skorzzstajcie z podanego słownictwa:
pragniemy Wam złożyć, z okazji dzisiejszej uroczystości, w tym ważnym dniu, zechciejcie przyjąć, na nowej drodze życia.

PRZEPROSINY
2. Zredagujcie przeprosiny, jakie mogli wystosować do bogini Eris młodzi małżonkowie. Skorzystajcie z podanego słownictwa:

jak nam niezmiernie przykro, pragniemy wyrazić skruchę, naszą intencją nie było w żadnym razie, ogromnie żałujemy, gdyby zachciała Pani zrozumieć.

PODZIĘKOWANIE
Ułóżcie podziękowanie, jakie po przyjęciu weselnym mogli wysłać swym gością Peleus i Tetyda. Skoryzstajcie y podanego sownictwa

dziekujemy z calego serca, pragniemy wyrazic wdziecznosc , jestesmy wdzieczni, nigdy nie zapomnimyieszymy.


2

Odpowiedzi

2010-03-30T16:02:00+02:00
1.Święta dziś chwila Nadobna Paro! Z miłością szczerą, co w sercach płonie u stóp ołtarza klękacie z wiarą, Kapłan nad Wami podnosi dłonie. Bądźcie szczęśliwi! To dwa wyrazy z których niech cała przyszłość się złoży, przyszłość pomyślna, czysta, bez skazy...

Albo...-

Szanowni Państwo Młodzi! Złączeni dzisiaj jesteście stułą, nowa otwiera się droga, piastujcie miłość dla siebie czułą, ona was zbliży do Boga. Ona czuć nie da nieszczęścia gromu, troski lżejszymi uczyni, ona pomyślność stworzy Wam w domu, majątek wniesie do skrzyni.

Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi, W takim dniu się zawsze godzi. Życzyć szczęścia dni rozlicznych, I gromadki dzieci ślicznych. Tylko One sprawić mogą, Że nad życia trudną drogą. Pośród smutków, zawsze, wszędzie, Słońce Wam świeciło będzie. ;)
6 4 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T16:05:07+02:00
1.Drodzy nowożeńcy!
Z okazji dzisiejszej uroczystości pragnę Wam złożyc najserdeczniejsze życzenia: dużo szczęścia i miłości i wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia!
2.Boginio Eris! Jest nam niezmiernie przykro z tego co zrobiliśmy.Naszą intencją nie było (to co źle zrobili-nie wiem,bo nie czytalam).Wierzymy,iz przyjmie Pani nasze przeprosiny i wybaczy nam nasz błąd.
3.Dziękujemy z całego serca wszystkim gościom naszej uroczystości za przybycie i prezenty,jakimi zostaliśmy obdarowani.Był to dla nas ważny dzień i cieszymy sie ogromnie,że mogliśmy sie podzielić naszą radością z Wami.Jesteśmy wam za to wdzięczni i nigdy tego nie zapomnimy! Dziękujemy!

Myślę,że pomoglam.:)
16 4 16