Odpowiedzi

2010-03-30T16:08:37+02:00
podam ci tylko fragment reszta sama musisz wymyslec..:

Ludziom warto wybaczac, poniewaz człowiek który nie wybaczył winy drógiemu moze potrzebowac pomocy, a jedyną osoba która może pomóc moze byc człowiek któremy nie przebaczylismy. ,, KTO NIE BYŁ CZLOWIEKIEM NI RAZU TEMU CZŁOWIEK NIC NIE POMOZE" jest to cytay z Dziadów cz.2 adamia mickiewicza. mysl ta poucza nas. wyciągamy z niej słuszne wnioski. zastanawiamy sie nad swoim zachowaniem....
dalej wymysl sama
2 5 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T16:18:10+02:00
Nieważna jest narodowość, kolor skóry, kultura,
moim zdaniem ludziom należy wybaczać i w mojej rozprawce postaram się to udowodnić.
Po pierwsze dlatego, że my sami jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy, każdy z nas. Mylić się jest rzeczą ludzką. My również bardzo często oczekujemy od innych wybaczenia naszych przewinień, ale jak możemy o to prosić innych, skoro sami nie jesteśmy w stanie przebaczyć ludziom.
W modlitwie chrześcijan z książki H. Sienkiewicza pt.: "Quo Vadis", możemy usłyszeć:" I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom." Na tym właśnie polega ich wiara, nie pamiętają win innych. Dzięki temu są dobrymi ludźmi, dlatego właśnie warto wybaczać. Po to żeby mieć czyste serce i sumienie, niezależnie od wyznawanej religii.
Moim zdaniem ludziom należy i warto wybaczać, a dlatego że my sami jesteśmy ludźmi i bardzo dobrze wiemy, że każdemu zdarzy się popełnić błąd. Wtedy staramy się jak najszybciej o tym zapomnieć i sami oczekujemy tego od innych. Przykład jak to należy robić, dali nam pierwsi chrześcijanie z książki pt.: "Quo Vadis", św. Piotr, Ligia. To byli ludzi wspaniali i powinniśmy brać z nich przykład, bo na prawdę, warto wybaczać.
8 3 8