Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-30T16:30:30+02:00
Warszawa, 30.03.2010r.
Droga Kasiu !
Na początku mojego listu pozdrawiam Cię bardzo serdecznie .
Chciałabym Ci opisać, jak w moim domu obchodzone są święta wielkanocne.
Swięta wielkanocne spędzam wraz z rodziną . Jest to bardzo przyjemy czas .
Już parę dni wcześniej rozpoczynamy wielkie świąteczne porządki . Nie tylko po to, aby w mieszkaniu było czysto, lecz także dlatego , że symbolizuje to wymiecenie z domu zimy, jak również wszelkiego zła i chorób. Ozdabiamy też dom różnymi wielkanocnymi figurkami i pisankami . Wielki Tydzień zaczyna się Niedzielą Palmową. Wraz z rodziną idziemy do kościoła, by poświęcić palmy. W Wielką Sobotę zaś to dzień radosnego oczekiwania . W ten dzień święcimy koszyczek z pokarmem . Ozdabiamy też pisanki . Nie może w nim zabraknąć baranka, jajek, mięsa i wędlin , chrzanu oraz chleba . W Wielką Niedzielę jemy całą rodziną wspólne śniadanie oraz dzielimy się jajkiem i składamy sobie życzenia. W poniedziałek wszyscy oblewamy się wodą . Jest przy tym dużo śmiechu i zabawy. Swieta wielkanocne to bardzo miły czas i zawsze czekam na nie z niecierpliwością .
A jak Ty spędzasz święta ? Mam nadzieje, że są równie udane . Pozdrów ode mnie rodzinę .
Paulina
18 4 18
2010-03-30T16:40:00+02:00
Cześć Ola!

Na wstępie mojego listu pragnę Cię pozdrowić. Długo do mnie nie pisałaś, wiec ja zdecydowałam sie napisać do Ciebie.
Chce Ci opowiedziec jak w moim domu obchodzone są święta wielkiej Nocy.
jak w każ dymdomu na oczatku sa porządki wiosenne: mycie okien, trzepanie dywanów, ścieranie kurzy, zmienianie ziemii kwiatom.
potm aczyna sie przygotowywanie potraw. robi je oczywiście moja mama , ja jej tylko troszkę pomagam. pieczemy cista, gotujemy jaja, przyrzadzmy potrawy i sałatki. W Wielką Sobote idę do koscioła z koszyczkiem.
W Wielkanoc gromadzimy sie cała rodzina przy stole, dzielimy sie jajeczkiem, życzymy wszystkiego co najlepsze. a na sam koniec oczywiscie drobne prezenty dla kazdego. to juz chyba wszystko co chgciałabym Ci powiedzieć. Czekam na odpowiedź i mam nadzieję że i ty napiszesz mi jak spedza sie u ciebie swieta Wielkanocne.

P.s.
pozdrów rodzinę. życzę wesołych i spokojnych swiat wielkanocnych. no i mam nadzieje ze spotkamy się na dyngusie. Paulina
6 4 6