Odpowiedzi

2010-03-30T16:45:20+02:00
Miejscowośc, data

Szanowny Fryderyku Chopinie!

Na początku mego listu chciałam bym Pana serdecznie pozdrowic, zapytać co u pana słychać .Pisze do pana w podzięce za wszystkie utwory ,które są bliskie memu sercu .
Panie Chopinie utwory które Pan skomponował są najpiekniejszymi utworami Polskimi . Ilość jest ich niezliczona . Dzień dzisiejszy jest wyjątkowym dniem byłam na koncercie na którym mogłam wysłyszeć wszystkie piękne nuty napisane przez Pana . Wiem tez ze bardzo lubił pan brzozy nasze Polskie brzozy a na znak ze pamieteamy o Pana ulubionych sprawach zasadziłam dziś kilkanaście młodych brzózek . Utwory napisane przez Pana są wspaniałe , przyjemne do słuchania i za to bardzo serdecznie Panu DZIĘKUJE.
Na koniec chciałam zyczyć Panu zdrowia , oraz dalszych nowości muzycznych . Jeszcze raz Dziekuje
Pozdrawiam(imię)
19 4 19
2010-03-30T17:03:46+02:00
30,03,2010r.

Drogi Fryderyku!

W pierwszych słowach mojego listu chciałbym Ci bardzo serdecznie podziękować za Twoje przepiękne utwory. Co wieczór słucham Twoje wspaniałe dzieła i nigdy nie mam dosyć zachwycania się nimi.
Chętnie wybrał bym się na Twój solowy występ lub na jakiś koncert fortepianowy z Twoim udziałem gdzie pokazał byś w pełni swoje umiejętności. Najbardziej podobają mi się Twoje wspaniałe polonezy i mazury ale inne Twoje dzieła też są piękne i pełne zachwytu oraz podziwu. Twoja twórczość zasługuję na specjalne wyróżnienie, ponieważ pokazuje ona prawdziwą polską ludową muzykę, która na świecie prawie nie jest znana. Twój polonez ,,Polonez As-dur'' jest wspaniałym przykładem polskiej muzyki, która bardzo mnie zachwyca i imponuję. Sam też chciałbym być taki jak Ty tworzyć działa, które inni by szanowali i podziwiali.
Kończąc list, jeszcze raz chcę Ci bardzo serdecznie podziękować za Twoje wspaniałe działa i liczę na Twój występ.

( Twój podpis)
17 3 17