Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-30T18:23:33+02:00
Warszawa, 29.III.2010r.
Droga Casandro!
Piszę do Ciebie, bo dawno się nie widziałyśmy. Jak wynika z Twojego poprzedniego listu przyjeżdżasz do Polski na miesiąc. Jak wiesz stolicą Polski jest Warszawa, w której ja mieszkam. W tym liście chciałabym Cię zachęcić i polecić Ci trzy miejscowości (miasta), które są bardzo ładne i są byłymi stolicami Polski.
Są to Warszawa oczywiście, Gniezno - pierwsza stolica Polski i Poznań (Kraków). W Warszawie jest wiele pomników, stare miasto - przepiękne stare miasto oraz wiele innych miejsc, których nie będę Ci opisywać, bo sama je zobaczysz. W Gnieźnie jest także wiele, wiele bardzo ciekawych miejsc, np. rezydencja sufraganów gnieźnieńskich, kanonie, pomnik Bolesława Chrobrego i dużo innych miejsc. Do opisu pozostał mi piękny Poznań. Jest on równie bogaty w ciekawe miejsca, takie jak np. stare miasto, rzeka Warta, ratusz i port lotniczy Poznań-Ławica. Polecam Ci także Kraków. Kraków też był kiedyś stolicą Polski i jest tam także wiele różnych pięknych i ciekawych miejsc. Casandro, na pewno nie zapomnisz pobytu w Polsce. A w Canadzie jakie miejsca są najciekawsze? W odpowiedzi opisz mi Twój Montreal i odpowiedz na moje zaproszenie. Pozdrawiam Irminę (siostra Casandry) oraz Twojego słodkiego pieska Sisi. Pozdrowienia również i dla Ciebie.
Goodbye,
...............................
IMIĘ
3 2 3
2010-03-30T19:29:35+02:00
Droga xxx!
Cieszę się ze napisałaś do mnie ;) Z tego co wiem niedługo przyjeżdżasz do Polski. Niestety nie będziemy mogły się spotkać. Pytałaś w ostatnim liście, jakie miejsca mogłabyś odwiedzić. Oto moje propozycje. Stolicą Polski jest Warszawa - to miejsce warto zobaczyć. Zamek Królewski, Łazienki czy Pałac Kultury - napewno kiedyś słyszałaś o którymś z tych miejsc. Powinnaś je zobaczyć :)
Chciałabym Cię zachęcić i polecić Ci jeszcze dwa miasta, które były stolicami Polski.
Są to Gniezno - pierwsza stolica Polski i Poznań. W Poznaniu jest wiele pomników, stare miasto i wiele innych miejsc, które powinnas zobaczyc. Napewno w Poznaniu zajrzysz do Ratusza - jest tam muzeum. W Gnieźnie jest bardzo dużo równie ciekawych miejsc - pomnik Bolesława Chrobrego i inne.
Mam nadzieje, ze odwiedzisz te 3 miasta i, że nie zapomnisz pobytu w Polsce.
Pozdrawiam Cię.

Sylwia
2 3 2