Napisz co sądzisz o takich wynalazkach jak telewizja, komputer czy internet. Czy przyniosły człowiekowi tylko korzysci, czy mają również na niego zły wplyw. Uzasadnij swój wybór.To zadanie jest z testu kompetencji dla klas 6 pt. Internet.

2

Odpowiedzi

2010-03-30T17:03:49+02:00
Moim zdaniem wynalazki takie jak telewizja, komputer czy internet są dla człowieka plusem ale za razem minusem jak zresztą większość rzeczy.
Telewizja:
+ jesteśmy poinformowani o informacjach ze świata.
Komputer:
+ można grać
- psuje się wzrok
+ jesteśmy informowani o różnych informacjach z kraju i ze świata
+ jesteśmy na czasie
interet:
te same plusy co komputer
2 2 2
2010-03-30T17:21:08+02:00
Telewizja,komputer bądź internet to duży przełom w dziedzinie nauki jak i rozrywki. Mają one pożyteczny jak i zły wpływ na życie bądź zdrowie człowieka.
Telewizja może dostarczyć nam wiele informacji,lecz może zagrażać na życiu. Może się tak stać gdy będziemy jej za dużo oglądać. Ponadto "durnowate"bajki przeciwstawiają dzieci przeciwko dorosłym i uczą ich złych manier.
Komputer jest pomocny w codziennym życiu. Wystarczy wpisać dane hasło i już wiemy co to jest. Lecz jest z nim tak jak z telewizją. Duży jego nadmiar nam szkodzi. Ponadto osoby poniżej 18 roku życia mogą znaleźć tam nieodpowiednie filmy i obrazki.
Internet jest jest źródłem wiedzy. Niektóre gry tj. plemiona czy ikariam bardzo wciągają i mogą one doprowadzić do uzależnienia. Wpływa to na naszą psychikę.
Trzeba korzystać z tego rodzaju źródeł informacji lecz z umiarem.
2 5 2