Napisz rozprawkę na jeden z poniższych tematów.\
1.Dorośli mają zawsze rację
2.Agresja wśród nastolatków doprowadza do wypaczenia ich obrazu w oczach dorosłych
3.Miłośc jest największą siłą w życiu człowieka
Dam najj 71 plis ZrObcie

1

Odpowiedzi

2010-03-30T18:08:56+02:00
3.
Uważam, że miłość jest największą siłą w życiu człowieka. Takie jest moje zdanie, gdyż człowiek potrafi przetrwać wszystko, gdy ma wokół siebie osoby które go kochają i w niego wierzą. By udowodnić przedstawioną przezemnie tezę posłużę się dwoma argumentami z literatury oraz jednym z życia.
Pierwszym przykładem jaki mogę podać jest wiersz pt,, hymn o miłości''Michała Anioła. Autor pisze w nim, że bez miłości nie da się żyć. Wszystkie rzeczy posiadane przez nas- nawet najdroższe i najcenniejsze skarby straciłyby wartość, gdyby miłości nie było- człowiek byłby niczym. Jest ona największym cudem.
Także w lekturze pt,,Romeo i Julia'' możemy zobaczyć jaka wielka jest siła miłości. Zakochani w sobie bohaterzy nie wyobrażają sobie życia bez siebie. W imię miłości ponoszą najgorszą karę, którą jest śmierć. Jest ona niczym w porównaniu z miłością i uczuciami jakimi siebie darzą.
Trzeci przyklad, który mogę podać jest sytuacją z życia codziennego. Każdy z nas miewa takie chwile kiedy potrzebuje wsparcia i pomocy osoby najbliższej. Nawet najtrudniejsze i najsmutniejsze chwile spędzone razem z osobą, którą się kocha da się przetrwac.
Po przedstawieniu swoich argumentów, bez zarzutów moge stwierdzić ze postawiona przezemnie teza: milosc jest najwieksza sila w zyciu czlowieka jest sluszna.