Odpowiedzi

2009-11-01T16:47:19+01:00
1.Puszcza Białowieska (po stronie polskiej) położona jest między 23o31' a 24o21' długości geograficznej wschodniej oraz między 52o29' i 52o57' szerokości geograficznej północnej. Puszcza leży na pograniczu Europy Wschodniej i Europy Zachodniej, w sąsiedztwie rozległego kompleksu bagien Polesia. Ze wschodu na zachód Puszcza rozciąga się na długości
55 km, z północy na południe na długości 51 km (Sokołowski 1992). Białowieski Park Narodowy położony jest w środkowej części Puszczy Białowieskiej. Granicą wschodnią jest granica państwowa z Białorusią. Od strony zachodniej granica przebiega wzdłuż dawnej kolejki leśnej. Na tym odcinku graniczy z lasami Nadleśnictwa Białowieża i Browsk. Od strony północnej graniczy z lasami Nadleśnictwa Browsk i gruntami wsi Masiewo. Granicę południową Białowieskiego Parku Narodowego wyznacza Polana Białowieska (na niej położona jest wieś Białowieża) oraz Droga Browska.


2.Tereny parków narodowych są bardzo atrakcyjne turystycznie. Obszary te posiadają ogromne wartości środowiska przyrodniczego, i duża ich część stanowi obiekt turystyki oraz wypoczynku dla naszego społeczeństwa.