"Czy są na świecie kraje, gdzie wszystko prostym się wydaje"

W formie rozprawki na a4 przywołaj 3 bohaterow z literatury, którzy ruszyli w świat w poszukiwaniu lepszego życia...


(Za najlepszą prace daje 62 pkt ! Nie przyjmuje spamow 5 zdan itp)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-31T16:41:55+02:00
Każdy człowiek pragnie być szczęśliwym. Dążymy do tego nieustannie. Wiele osób swojego szczęścia szuka gdzieś daleko, tymczasem ono jest za rogiem. Nie ma na świecie krajów szczęśliwych. W każdym miejscu może spotkać nas coś złego, zależy to wyłącznie od nas. W mojej rozprawce przytoczę kilka przykładów bohaterów literackich, którzy wyjeżdżali z kraju w poszukiwaniu lepszego życia.
Pierwszym bohaterem poszukującym lepszego życia w innych krajach jest Mały Książę. Wybrał się on w podróż po różnych planetach aby znaleźć szczęście a tak naprawdę miał je u siebie. Podróżował, poznawał nowych dziwnych ludzi, ale stwierdził, że wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Czasami podróż pokazuje nam piękno własnego domu.
Kolejnym bohaterem podróżującym jest Jacek Soplica z książki pt: "Pan Tadeusz". Poprzez swoją podróż pragnie odkupić winy wyrządzone swoim bliskim i Stolnikowi. Dzięki podróży możne się oczyścić, stać się kimś innym i wrócić jako nowy człowiek. Podróż pomaga mu stać się spokojnym i szczęśliwym ale nie jest jej zasługą.
Ostatnim już bohaterem jest Staś z "W pustyni i w puszczy". Był zmuszony do podróży ale dzięki temu staje się prawdziwym mężczyzną. Wyprawa przez pustynię i puszczę staje się niezapomnianą przygodą. Chłopak uczy się życia, staje się opiekuńczy, odpowiedzialny. Jest często narażony na niebezpieczeństwo ale radzi sobie z nim.
Podsumowując. Podróż nie sprawia, ze jesteśmy szczęśliwi. Nie możemy uciec przed problemami i kłopotami, one zawsze idą za nami. Szczęśliwi możemy być wszędzie wystarczy być otaczanym życzliwymi przyjaciółmi i rodziną. Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.

Mam nadzieje że pomogłam :):):)
7 4 7