Odpowiedzi

2010-03-30T18:51:24+02:00
(miejscowość, data)

Cześć Jacku.
Na początku mojego listu chciałbym Cię serdecznie pozdrowić. Pisze do Ciebie z powodu by przybliżyć Tobie piekno naszej polskiej przyrody i zachęcić Ciebie do przyjazdu.
Jacku, nawet nie wiesz ile przez ostanie dwa lata wydarzylo się w moim życiu. Mam dziewczynę, zacząłem naukę w nowej szkole, ale nie po to do Ciebie piszę. Tak jak napisałem we wstępie chce przedstawić tobie piękno mojej ojczyzny. Sam widzieles kilka lat temu, ile w Polce jest lasów. Fakt troche źle trafiłes na pogodę, ale tez atrakcją jest jej nieprzewidywalność. Ponadto mamy urozmaicona rzeźbę terenu, to wyzyny, to nizniny. W Polsce jest wiele wspaniałych gór takich jak: Sudety, Karpaty, to własnie tam znajduję sie najwyższy szczyt. Mozna nimi przejsc przez granicę, ponieważ graniczą one z Słowacją i Czechami. Godną fomą szczycą się pojezierza. jAK SAMA NAZWA MÓWI JEST bardzo dużo jezior pochodzenia polodowcowego. Również Polska ma stały dostęp do morza Bałtyckiego. Wiem, ze u Ciebie jest cieplej, ale wyobraź sobie jak chodzisz po letnim pisaku. Pamiętasz mopże, jak dwa lata temu byłes ze mną w Łebie i jak biegaliśmy po wydmach? Pomyśl tylko, jakie w Polsce są warunki, których u Ciebie nie ma i nie uwierzę Tobie jezeli wolisz monotonnie pławić się w ciepłych temperaturach. Czy nie jest piękne być uzależnionym od pogody, przejsc się po lesie, wykąpać w morzu?
Jacku, będę już kończyć. Mam nadzieję, że przyjedziesz w najbliższym czasie. Z niecierpliwością będę czekał na list z odpowiedzią. Jeszcze raz pozdrowienia z pięknej Polski

Trzymaj się . ( imię i nazwisko)