Odpowiedzi

2010-03-30T18:38:55+02:00
Dla mnie ognisko domowe to miłość rodziców do dzieci i odwrotnie.Wszyscy sobie pomagają w trudnych chwilach .Kiedy w rodzinie jest ognisko domowe czujemy się bezpiecznie i niesamotnie.Domowe ognisko powinno się cechować pomocą oraz lojalnością .Nigdy nie powinno zgasnąć ponieważ w tedy rodzina nie jest rodziną itp.
2010-03-30T18:45:34+02:00
Moja rodzina jest dla mnie najważniejsza. To własnie w domu czuję się najlepiej, jestem bezpieczna, kochana i wiem, że na wszystkich mogę liczyć.
Moi rodzice bardzo troszczą się o mnie i moją siostrę.
Po powrocie do domu zawsze mam przygotowany ciepły obiadek, najczęściej taki, jak lubię - frytki, kurczak z rożna, kompot z wiśni, zupa pomidorowa lub grzybowa. Moja mama świetnie gotuje i dbając o nasze zdrowie, przygotowuje nam to, co lubimy najbardziej.
Rodzice często ze sobą rozmawiają - ciepło, przytulając się do siebie. My, ja i siostra, także mamy okazję czesto z nimi rozmawiać o ciekawych rzeczach, a czasami nawet nie potrzebny jest temat, aby rozpocząć rozmowę.
Uwielbiam wyjazdy rodzinne w nieznane nam miejsca. Każdy z domowników ma inne upodobania, jeśli chodzi o wycieczki, ale zwykle idziemy na kompromis i co rok spędzamy czas tam, gdzie jedno z nas chce. W ten sposób każdy z nas jest zadowolony.
Najpiękniejsze są Święta. Wtedy możemy zasiaść z całą rodziną do stołu i zajadać pyszności, które przygotowuje nam nasza babcia.
Ognisko domowe jest najważniejszą częścią mojego istnienia.