Odpowiedzi

2010-03-30T18:49:17+02:00
Możesz napisać że twoje męczeństwo polega na chodzeniu do szkoły i odrabianiu prac domowych... dalej że jest to bardzo żmudna i męcząca praca. trzeba bardzo sie napracować i namyśleć. bez ten czas mógłbyś zrobić coś bardziej pożyteczego np. jakaś rozrywka albo pomoc rodzicom ... coś takiego

mam nadzieję że ci pomogłam:**
7 2 7
  • Użytkownik Zadane
2010-03-30T19:13:01+02:00
Moim zdaniem możesz napisać tak że codzienne męczeństwo jest to codzienna praca, chodzenie do szkoły, uczenie się,różne tragedie, do których dochodzi każdego dnia wiele niewinnych ludzi umiera, ginie w wypadkach, jest zabijanych, ile każdego dnia jest popełnianych samobójstw.
Moim zdaniem nikt nie zasługuje na taką mękę fakt, że każdemu z nas nie chce się chodzić do pracy ale pomyślmy sobie tak za co będziemy żyć??
Fakt że nikomu nie chce się chodzić do szkoły ale spojrzyjmy na to z innej strony jak nie będziemy chodzić do szkoły co kim my w żuci będziemy??
Nikt przecież nie chce kopać dołów.

troche się rozpisałam ;p
licze na naj
9 3 9
Najlepsza Odpowiedź!
  • show
  • Początkujący
2010-03-30T19:38:53+02:00
"Męczeństwo dnia codziennego może być trudniejsze niż śmierć męczeńska". Jan Chrapka, który wypowiedział te słowa, miał pewnie na myśli, że cierpienie psychiczne jest gorsze od fizycznego. To samo możemy stwierdzić przy słowach Napoleona Bonaparte - "Cierpienie wymaga większej odwagi niż śmierć".
Oba cierpienia są okrutne, jednak (mimo ludzkich przekonań), cierpienie psychiczne wymaga więcej 'odwagi', gdyż uraz psychiczny pozostaje z nami przez całe życie i kłamstwem jest, że ktoś się pogodził z przeszłością - to nie prawda. Wizje z minionych dni mogą powracać, niszczyć życie i często prowadzić do samobójstwa. Dlatego też cierpienie psychiczne sprawia o wiele większy ból, niż śmierć.
12 4 12