Przetłumaczcie mi to na angielski ... PLS (Na jutro) :(

To stoało się w nocy, byla godzina 24. Wszyscy w domu spali oprucz mnie. W ciszy odrabiałam pracę domową w moim pokoju. Postanowilam wylaczyc światło i iśc do łazienki. Gdzy wróciłam, w moim pokoju świeciło sie światło, i włączony film o duchach. Przestraszyłam się i przez długi czas zastanawiałam się jak mogło do tego dojśc. Do dziś nie wiem jak mogło się to stac. To na zawsze zostanie dla mnie tajemniczą historią.

PLS>>Przetłumaczcie będzie NAJ ...

2

Odpowiedzi

2010-03-30T18:49:31+02:00
It happened at night, was the 24th hour We all slept in the house Additionally the me. In the silence worked out homework in my room. I decided to turn off the light and go to the bathroom. When I got back in my room a light shone in August, and included a film about ghosts. Scared for a long time I wondered how could these things be. I still do not know how it could happen. It's always been for me a mysterious story.
2010-03-30T19:03:49+02:00
It happened at midnight. Everyone was sleeping except me. I was doing my homework in my room in silence. I decided to turn the lights off and go to the bathroom. When I returned, lights in my room were turned on and there was a movie about ghosts shown on my TV. I was frightened and for a long time I was wondering how could this happen. I still can't figure it out, so it will remain a mysterious story to me forever.

Zmieniłem ostatnie zdanie:
Nadal nie mogę tego rozgryźć, więc zostanie to dla mnie tajemniczą historią na zawsze.