Odpowiedzi

2010-03-30T19:02:53+02:00
Odyseusz jest głównym bohaterem lektury Pt. „Przygody Odyseusza”. Poznajemy go jako dzielnego wojownika greckiego, męża pięknej Penelopy, ojca Telemacha i króla Itaki. Po zakończeniu wojny trojańskiej przeżył wiele przygód w drodze do swojej ojczyzny.
Odys odznacza się przede wszystkim odwagą i sprytem, czego dowiódł podczas walki z Polifemem. Cyklop uwięził go w swojej jaskini, a Odys chcąc się z niej wydostać upił potwora winem i wypalił mu oko. Potem przywiązał siebie oraz towarzyszy do brzuchów baranów i podstępnie opuścił jaskinię. Bohater jest także wielkim patriotą. Kocha swoją ojczyznę i uparcie dąży do spotkania z nią i swoją rodziną. Odyseusz jest dobrze zbudowanym i przystojnym mężczyzną. Dzięki swojej urodzie otrzymał pomoc od nimfy Kalipso, która przez kilka lat opiekowała się nim. Chciała by z nią został, lecz Odys bardzo tęsknił za swoją żoną i synem.
Oceniam bohatera bardzo pozytywnie. Uważam, że Odys może być dla nas wzorem do naśladowania. Nie wątpił w to, że jeszcze kiedyś zobaczy ojczyznę i jego wytrwałość i konsekwencja w dążeniu do celu zostały w końcu wynagrodzone.;)
4 4 4