Odpowiedzi

2009-11-01T16:20:37+01:00
Prawa te były łamane. prawa takie jak: nietykalność osobista, wolność słowa i wyznania oraz prawo do posiadania własności prywatnej były umieszczone w konstytucji nie były przestrzegane.
np. państwo przejmowało własności prywatne, Polacy nie mogli swobodnie wyrażać swoich opinii.
3 3 3
2009-11-01T17:03:47+01:00
Prawa obywateli? Moim zdaniem nie istniało coś takiego jak prawo moralne, czy obywatelskie. W tamtych czasach liczyła się władza i to, że rządzący mają przewagę nad tymi, którzy muszą pilnie wysłuchiwać ich próśb i zachcianek. Ja bym to nazwał tyraństwem!
Ale może się ktoś, ze mną nie zgodzić bo powie, że były prawa tylko, że w inny sposób rozumiane i przedstawione do przestrzegania. Owszem, ale gdyby dzisiaj komukolwiek przyszło żyć w takich czasach to nikt psychicznie by nie wytrzymał.
Zniszczono psychikę ludzką. Mówi się często, że człowiek wyzyskiwał człowieka. To straszne i niewyobrażalne dla nas ludzi, którzy żyjemy w XXI wieku, -wieku ucywilizowania.
Prywatyzacja rujna kulturowa. W PRL-u wiesz jak ludzie uzyskiwali prace? Przez znajomości i układom. Dla nas to takie nienowoczesne? A zarazem takie bliskie Polsce.
To tyle co mam do napisania na ten temat.