Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-01T16:49:39+01:00
Jest wiele kultur, które mi się podobają. Wybór nie jest łatwy. Gdybym jednak musiała wybrać byłaby to kultura starożytnego Grecji.
Grecja przed naszą erą była jak na tamte czasy bardzo rozwiniętym państwem.
W Atenach przywiązywano wielką wagę do sztuki o wykształcenia. Dlatego najwspanialsze ekspotaty, które możemy do dziś podziwiać w wielu muzeach, najczęściej ich twórcami są właśnie Ateńczycy.
W Sparcie z kolei najważniejsze było "wykształcenie" wojenne. Większość znakomitych wodzów Greckich było Spartańczykami. Dzięki temu, że już jao młodzi chłopcy byli poddawani surowej dyscyplinie.
Mam nadzieję, że pomogłam
Klauuu
2 4 2
2009-11-01T16:49:51+01:00
Moją największą sympatią w tym przypadku dzielę z Hiszpanią. To ludzie z tego kraju w dużej mierze przyczynili się do rozwoju ówczesnego świata, odkrywając nowe lądy. To właśnie z tego kraju pochodzi genialny artysta jak Pablo Picasso, który zapisał się w kanonie sztuki jak mało kto. Francisco Goya to kolejny hiszpański artysta. Był malarzem na dworze hiszpańskim za panowania Karola III Burbona, Karola IV Burbona i Ferdynanda VII Burbona. Natomiast w historię kina wpisał się nie kto inny jak wielokrotnie nagradzany reżyser Pedro Almodóvar.
I jak tu nie kochać Hiszpanii,

mam nadzieję, że pomogłam :)
4 4 4