Cześć. Mam pare zadań. Prosze o pilną pomoc.Dam 21 i naj:)Plis
1. W austrii i Szwajcarii 70% powierzchi zajmują najwyższe góry Europy Alpy. Wpisz na mapę nazwy największych miast Austrii i Szwajcarii(wiedęń, Graz, Linz, Salznug, Bazylea, Genewa, Berno, Lozanna, Zurych). Jakie czynniki zadecydowały o takiej lokalizacji maist w Alpach.
2. Określ przyczyny, jakie wpłynęły na rozwój aglomeracji Wiednia.
3. Dlaczego turyści tak licznie przyjeżdzają w Alpy? Wskaż czynniki, które o tym decydują i wpisz je do tabeli. Czynniki przyrodnicze, Zagospodarowanie turystyczne
4. Na granicach państw należących do Unii Europejskiej nie przeprowadza się kontroli paszportowej. Dlaczego przy wyjeździe z Niemiec do Szwajcarii czeka cię kontrola paszportowa?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-01T21:01:38+01:00
1. co do mapy to pierwsza lepsza mapa austrii i szwajcari :)
Zadecydowało o tym wysokie spopularyzowanie narciarstwa. Ważne było przy zakładaniu miast to by były odpowiednie warunki do tworzenia stoków.
2. Jest to największe miasto Austrii i zarazem stolica. Życie w większych miastach jest prostrze niż na wsi, dlatego ludzie tłumnie zjeżdżali się do Wiednia z całej Austrii i nie tylko. Warto również wspomnieć o tym, że w Wiedniu jest kawał historii sztuki. Kompozytorzy tacy jak Mozzart, Bach czy Beethoven tworzyli w Wiedniu.
3. Jest to chęć jazdy na nartach po puszystym śniegu przez cały rok. Miłośnicy wspinaczki również znajdą coś dla siebie. Różnego rodzaju zawody narciarski i snowboardowe.
4. Ponieważ Szwajcaria nie jest państwem należącym do żadnej organizacji. Jest to państwo neutralne.
1 5 1