Zredaguj zabawne opowiadanie na jeden z podanych niżej tematów ( wybierz i napisz jaki to temat)

-Kultura osobista nastolatków
lub
-Kultura fizyczna w moim domu
lun
kultura kierowców i pieszych
lub
kultura przy stole
lub
kultura - pojęcie wieloznaczne


Przypominam że opowiadanie musi składać się z 3 akapitów i musi zając co najmniej jedną kartkę całą w zeszycie.

1

Odpowiedzi

2009-11-01T16:50:56+01:00
Kultura- pojęcie wieloznaczne

W czasach, w których żyjemy pojęcie kultury jest różnorodnie definiowane. Niektórzy sądzą, że wystarczy powiedzieć "Dzień Dobry" czy nie używać wulgarnych słów, by być kulturalnym. Inni wymagają od siebie więcej i pomogą starszej sąsiadce wnieść zakupy na czwarte piętro, nie będą agresywnie wykłócać się o swoje racje lecz grzecznie się o nie upomną. Każdy człowiek inaczej rozumie pojęcie "kultura".

Kulturalny człowiek to osoba, od której wiele się wymaga. Jednak nie spoczywa ona na laurach, lecz podnosi sobie poprzeczkę, wymaga od siebie jeszcze więcej. Kulturalny człowiek to ktoś, kto potrafi zachować się odpowiednio w każdej sytuacji. Przebywając w jego towarzystwie nie musimy się wstydzić za jego postępowanie. Jego czyny i słowa są na wysokim poziomie, jest grzeczny i ułożony. Jest to osoba oczytana, ambitna, zna się na wielu rzeczach i wciąż pragnie się rozwijać.

W społeczeństwie, którego jesteśmy częścią coraz mniej jest ludzi kulturalnych. Każdy patrz na własne dobro, zapominając przy tym o dobrych manierach. Rodzice nie poświęcają swoim dzieciom wystarczająco dużo czasu, aby nauczyć ich kulturalnego zachowania. Osoby kulturalne to już "gatunek wymierający", dlatego powinniśmy brać z nich przykład i próbować żyć kulturalnie.
dasz mi naj? ;)
89 2 89