Napisz wypracowanie Masz do wyboru: (nie z neta)
1. Moja niesamowita wędrówka w czasie (opowiadanie fantastyczne)
2. O dwóch takich co zaprzyjaźnili się z ptakami (baśń)
3. Pod murami zamku (opowiadanie historyczne)
4. Spisek pięciu (opowiadanie z dialogiem)

DAJE NAJ. ;)

2

Odpowiedzi

2010-04-01T07:41:55+02:00
1) Moja niesamowita wędrówka w czasie (opowiadanie fantastyczne)

Pewnego słonecznego dnia wybrałem się na spacer do parku. Chodziłem długo, po pewnym czasie doszedłem do starej fabryki, znałem ją od dawna lecz nigdy tam nie byłem. Postanowiłem ją zwiedzić. Chodziłem długo po starych zakamarkach budynku, gdy nagle zobaczyłem dziwnie świecące się urządzenie. Postanowiłem je zbadać. Otworzyłem drzwiczki i wszedłem do środka. Było tam wiele urządzeń. Nie zauwazyłem nawet kiedy przez przypadek włączyłem dźwignię. Poczułem szarpnięcie. Po kilku sekundach znalazłem się jakby na innej planecie. Ludzie byli dziwnie ubrani w połyskujące stroje, samochody latały. Nie wiedziałem co robić, po dłuższym czasie zrozumiałem że to jest Ziemia w przyszłości. Zawsze chciałem zobaczyć przyszłość ale tym razem nie byłem z tego zadowolony. Chciałem wrócić do domu. Nigdzie nie było jednak mojego wehikułu, lecz na podłodze znalazłem urządzenie podobne do pilota telewizyjnego włączyłem pierwszy guzik i znów poczułem to szarpnięcie, ucieszyłem się wracam do domu. Ta historia nauczyła mnie że nie należy dotykać nieznanych przedmiotów. :)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-01T07:54:30+02:00
Pod murami zamku
w pełnym lesie mieszkał chłop baba i syn grześ.
grześ miał lat 15 chciał być rycerzem stołu okrągłego.
jego kumple byli w jego bandzie którzy napadali na złodziji i odawali biednym .
z tego żyli rodzice grzesia .ojciec frij był drwalem pracował w lesie krula odula , mama agara była krawcową szyła szuknie na śluby i inne okazje. nad sza zima frij , agara i grześ musieli przeprowadzić sie po mur zamku. tak sie stało gdy dotali to zobaczyli wojska krula odula które walcza z wrogim wojskiem krola gura .cześć wojska krula odula była w lesie , grześ zabił dowudce i szybko przebrał sie w jego struj , kierująć wojskami swojego władcy grzes stoczył ogromna bitwę pod murami zamku ktura wiekszości wygrali , gdyby nie to że cześc wojsk wroga uciekła do swogo zamku z niewolnikami .
grzes wsiadł na kon wział 300 lekej kawarzeri i pojechał do zamku wroga.
gdy dotarł zrobił pułapki i zatakował , sam przechodząc przez zamek otworzył brame , żeby wojska wkrocyły do ataku.
wojna była ciężka , grzes poszedł do klatek gdzie są mieszkany porwani uwolił ich i nakzał , aby wzieli miecze zmarłych i walczyli o swoje krolestwo.
wojna została wygrana ludzie podzili sie że czesc będzie tu a czesc wr€ci.tak sie stało grześ został ich krulem i żył długo i szcześliwie a synowi opowiadał jak walczyl pod murami zamku.