Mam problem z tymi zadaniami
1.Oblicz siłę oporu powietrza dla piłki o masie 0,2 kg spadającej w pewniej chwili z przyśpieszeniem 18 m/s2

2.Wyjaśnij dlaczego kierowca samochodu powinien włączyć rozrusznik tylko na kilka sekund, a gdy silnik nie zapali, po krótkiej przerwie ponowić próbę.

3.W jaki sposób można wyznaczyć wysokość komina fabrycznego w pochmurny dzień, gdy brak cienia, jeśli mamy do dyspozycji zwierciadło płaskie i taśmę mierniczą?

1

Odpowiedzi

2010-03-30T20:11:08+02:00
Шг1. za mało danych
2.Po prostu rozrusznik zasilany jest prądem z akumulatora i on ma za zadanie zastartować silnik do pracy. Rozrusznik obraca tłokami i zużywa się na to dużo energi która czrpana jest z akumulatora. Jeśli silnik ni zapali to znaczy że mieszanka mogła jeszcze nie dopłynąć do komory spalania więzamiast marnować energięi wyczerpywać akumulator czekamy chwilęi znowu próbujemy.
3. Musimy ustawić lusterko pod kątem 30, 45, lub 60 stopni i trafić zajączkem w końcówkę komina , następnie zmierzyćodległość od podstawy komina do lusterka a poźniej już z funkcji trygonometrycznych. zakładam że lusterko jest pod kątem 45 stopni a ogległość wynosi 20 metrów to h komina wynosi 10 metrów albo obliczasz z zależności trójkątów masz to napewno w książce od matmy.

ахфгфэ
1 1 1